Youtube Neden Açılmadı?

Türkiye’de dün yaşanan terör saldırısı sonrasında pek çok kullanıcı Facebook ve Youtube girişi yapamadı. Yaşanan bu olayın ardından özellikle sosyal medya sitelerinde gündem terör ve sitelere neden girilmediği olurken, resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kısmi Engelleme Geldi

Youtube engellemesinde genel olarak bir engelleme olmazken, kullanıcıların büyük bir bölümü siteye giriş yapamadı. Bu nedenle Youtube için kısmi bir engellemenin söz konusu olduğu görülürken, Youtube yaklaşık 1 saat içerisinde yeniden erişilebilir duruma geldi.

Neden Terör Olayları Olabilir

Youtube’da yaşanan bu sorunun terör olaylarından dolayı olduğu tahmin edilirken, yapılan son açıklamalarda olay hakkında farklı bir bilgi paylaşıldı. Youtube gibi siteler üzerinden Gaziantep’teki patlamaların fotoğraflarını ve videolarını paylaşan kişilerin tespit edileceği belirtildi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan bu açıklamada tüm hesapların detaylı bir şekilde inceleneceği ve gerekli yaptırımların uygulanacağı ifade edildi. Youtube ve sosyal medya sitelerine yönelik yapılacak bu takip işlemleri ile birlikte terör propagandası yapan ya da yaşanan olay ile ilgili içerikler paylaşan kişiler ciddi yaptırımlar ile karşılaşabilir. 

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir