Yeni Kimlik Nasıl Çıkartılır ?

Merhabalar, yeni kimlik nasıl çıkartılır, yeni nüfus cüzdanı nasıl çıkartılır gibi sorularınızın cevabı burada, Nüfus Cüzdanınızı yenilemek istiyorsanız aşağıdaki belgeler ile nüfus müdürlüğüne giderek yeni kimliklerinizi alabilir vede kimliklerinizi yeniletebilirsiniz.Ayrıca son olarak belirtilen karara göre Cumartesi-Pazar günleride Nüfus müdürlükleri hizmet vererek çalışmaları hızlandırmaktadır.

Kimlik kartı başvurularındaki yoğunluğun azaltılması ve nüfus cüzdanını değiştirmek zorunda olanların, yeni kimlik kartı başvurularının hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla, ilçe nüfus müdürlüklerinin mesai saatlerinde düzenlemeler yapıldı. Yoğunluklar azalıncaya kadar mesai saatleri haftaiçi saat 19.00’a kadar uzatılırken, başvuruların cumartesi ve pazar günleri de saat 09.00-17.00 saatleri arasında alınmaya devam edilmesi kararlaştırıldı.Böylelikle kimlik yenilemesi yapacak olanlar veya yeni kimlik çıkartacak olanlar hafta sonlarıda müracatlarını yapabilecekler.

 

Yeni kimlik kartı başvurusu yapacak olanlar veya yenileme yapacak olanlar için kimlik parası 15 TL’dir fakat kimliğini kaybedenler için bu fiyat 30 TL olarak belirlenmiştir, Belirlenen bu ücreti mutlaka yanınızda götürmeniz gerekmektedir.Diğer gerekli evraklar ve bilgiler aşağıda listelenmiştir.Başvuruya giderken mutlaka aşağıdakileride yanınızda götürünüz.

  • Kimliği çıkartılacak olan kişinin doğum belgesi veya eski kimliği.
  • En son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 1 adet biyometrik fotoğraf.Siz yinede oraya gitmeden önce yeni bir fotoğraf çektirip gidin.
  • Kimliğiniz yoksa pasaport, ehliyet, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı veya aile cüzdanınızı yanınızda götürünüz.
  • Kimlik bedeli yenileme için 15 TL, Kimliğini kaybedenler için 30 TL.

Yeni Kimlik Nasıl Çıkartılır Cevap Burada

 

 

Üst kısımda belirttiğimiz belgeleri hazırladıktan sonra artık başvurunuzu yapabilirsiniz.Başvurularınızı doğrudan internet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerine giderek bizzat yapabilirsiniz, İnternet üzerinden başvuru yapmak ve randevu almak için aşağıda yer alan randevu al butonuna tıklayabilirsiniz.

Alt kısımdaki bölümden sizin veya kimliğini yenileyeceğiniz yakınınız adına başvuruda bulunarak randevu alabilirsiniz.Butona tıkladıktan sonra açılan sayfadaki sol bölümden kimin adına başvuru yapacaksanız orayı seçmeniz gerekmektedir, buradan kendi adınıza, babanızın adına, annenizin adına, kardeşinizin adına, eşinizin adına, oğlunuzun adına, kızınızın adına, vasisi olduğunuz bir bireyin adına başvuruda bulunabilir vede randevuyu hemen alabilirsiniz.

Ayrıca tüm şartlarda herhangi bir nedenle kullanılmaz hale gelen veya olmayan kimlikleriniz için geçici kimlik belgesi düzenlenerek yeni kimliğiniz size teslim edilerek bu belge ile gerekli kurumlardaki işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni Kimlik Kartı’nın Görünümleri

Yeni Kimlik Kartı Görünümleri Yeni Kimlik Kartı Görünümleri

Teslim alacağınız yeni kimliklerinizin görünümleri böyle olacaktır ayrıca sizlere verilen şifreleride kesinlikle kaybetmeyiniz, size verilen şifreler ile kimliklerinize giriş yapabilecek ve ileride yapacağınız bir çok işlem için bu şifre size gerekli olacaktır.

Son olarak yeni kimlik nasıl çıkartılır, yeni nüfus cüzdanı nasıl çıkartılır gibi sorularınıza cevabı burada bulamadıysanız veya herhangi bir sorunuz varsa alt kısımdaki yorum bölümünü kullanarak sorunlarınızı yazabilir ve sorularınıza çözüm bulabilirsiniz.

 


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir