Yeni Kararlar Whatsapp’ı Köşeye Sıkıştıracak

Şu anda piyasada Whatsapp  başta olmak üzere pek çok farklı mesajlaşma uygulaması bulunurken, bu uygulamalaırn kullanımına yönelik yeni bir düzenleme gündeme geldi.  Avrupa Komisyonu tarafından alınan karar ile birlikte telekom üzerinde yeni bir düzenleme yapılması ön görülürken, bu düznlemelerin sonrasında sektörde en büyük zarar mesajlaşma uygulamalarında görülecek. Bu konuda  en çok ön plana çıkan uygulama ise Whatsapp. 

Gizlilik Kuralları Ön Planda! 

Avrupa Komisyonu tarafından gizlilik ve güvenlik konusunda bir dizi önlemlerin alınması ve mevzuatların hazırlanması ön görülürken, bu düzenlemelerin faaliyete geçmesinin ardından Whatsapp  gibi pek çok uygulamanın da bu mevzuatlara uyum sağlaması gerekecek. şu andaki piyasada yürürlükte olan pek çok uygulamaya da uyum sağlayamayan Whatsapp  uygulamalarının yeni düzenlemeler ile sıkı takip altına alınması pek çok sıkıntının da orttaya çıkmmasına neden olacak.  Bu doğrultuda kişilerin veri güvenliğinin sağlanması ve bilgilerin satılmaması konusunda yeni bir dönem başlatılacak. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir