Yeni Gelir Alanı Pokemon Go

Pokemon Go adlı oyun dünya genelinde büyük ilgi görürken Türkiye’de de oyunu milyonlarca kişi oynuyor. Pokemon Go için Türkiye’de yaşanan farklı bir durum ise oyuncuların daha çok hesap satışı yapabilmek adına oyunu oynaması.

Yapılan son araştırmalarda oyunu oynayan geniş bir kitlenin profilini geliştirerek satmayı amaçladığı görülürken hesapların 3 bin 500 liraya yakın yüksek bir fiyat üzerinden satılması da bu sektöre olan ilgiyi arttırıyor. Yapılan açıklamada kullanıcıların hesaplarını geliştirerek sattığı ve böylece iyi bir gelir elde ettiği ifade edilirken pek çok kişinin yaşanan bu durum sayesinde milyarlarca kar elde ettiği de belirtildi.

Hesapları satmak için internet üzerinden işlemlerin yapıldığı öğrenilirken satışa çıkartılan hesaplara ilgi oldukça fazla. Düşük özelliklere sahip hesapların 200 ile 500 Türk lirası arasından satıldığı görülürken yüksek özelliklere ve nadir Pokemonlara onlara sahip olan hesaplar milyarlarca lira değerinde alıcı bulabiliyor.

iOS ve Android işletim sistemlerinde de oynanan oyun gerçek arttırılmış teknolojiyi kullanırken sanal dünyanın gerçek hayatta oynanmasına imkan sağlıyor. Pek çok kişi için oyunu oynamak ciddi bir cazibe yaratıyor. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde gelişmelerin yaşanması beklenirken, oyun oynayan kişilerin hesaplarını satmaya çalışması da diğer yandan iyi bir pazar oluşturmuş durumda.

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir