XP’nin Sarsmış Olduğu Pazarı Windows 10 Toparlayacak

CPU ve Yonga Seti üreten şirketlerinin gelirlerinin yaklaşık olarak yüzde 90‘dan fazlasını PC Satışlarıyla doğru orantılı. PC satışlarındaki düşüşler firmayı oldukça zor duruma sokuyor. Özellikle Inten gibi şirketler, 2015 yılının PC satışlarının düşük seviyede gitmesinden dolayo oldukça şikayetçi. Firmanın CEO‘su olan Brian Krzanich yapmış olduğu açıklama içerisinde Windows 10‘un bu durumu kısa süre içerisinde değiştireceğine inandığın söyledi.

Krzanich‘e göre Windows 10‘un çoklu platform aynı zamanda çoklu platformu ve evrensel uygulamalar gibi desteklendiği ortam çeşitliliği, Esasında PC satışlarını tekrardan yükseltebilecek önemli bir fırsatlar ziniciri olacak. Krzanich, Özellikle Hololens teknolojisinin de devreye girecek olmasıyla beraber dizüstü ve masaüstü PC’lerin tekrar altın çağına dönebileceğini öne sürüyor. 

Dünya genelinde özellikle milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Microsoft XP işletim sistemi PC pazarını baltalıyor. Windows 10‘un piyasaya girmesiyle beraber XP amamen ortadan kalkacak seviyede. Nedeni ise XP üzerinde yapılan hiçbir işlem evrensel uygulamalarla uyumulu olmayacak. Küçük işletmeler için de Windows 10 ile hazırlanmış hiçbir döküman görünmeyecek. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir