Xbox Play Anywhere Devreye Girdi

Microsoft, Windows Mağaza’da Xbox Play Anywhere sistemini çalışır hale getirdi.

Microsoft bir süredir Xbox Play Anywhere projesi üzerinde çalışıyor. Hatta kısa süre önce ReCore ile birlikte bu konu yeniden gündeme gelmişti. Bu sistemle satın alınan oyunlar hem bilgisayarda, hem de konsollarda oynanabiliyor.

Xbox Play Anywhere’da PC ya da konsollar arasında çapraz platform desteği sunulmuyor. Xbox One üzerindeki bir oyunu satın alan kullanıcı, aynı zamanda Windows 10 sürümüne de sahip oluyor.

Aldığınız oyun aslında tek satın almayla iki platform için de aktif oluyor. Üstelik PC’de kaydettiğiniz herhangi bir bölümü oynamaya, Xbox One üzerinde devam edebilmeniz mümkün. Kayıtlar ve eklentiler iki platformda eşzamanlı olarak yürütülüyor.

Bu sistem kısa süre önce Windows Mağaza’da çalışır hale geldi. Şu an için sınırlı ülkede ve sınırlı sayıda oyun destekleniyor. Desteklenen oyunlar ReCore, Forza Horizon ve Gears of War 4 ile sınırlı. Ancak Microsoft gelecekte çıkacak oyunlarla bu listeyi genişletmeyi hedefliyor.

 

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ PocketTechnopat YouTube kanalına abone olmak için tıklayın…

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir