WP Super Cache

WordPress alt yapısı kullanan sitelerin hızlarını arttırmak ve ziyaretçilere daha hızlı bir ortam sağlamak adına geliştirilmiş olan bu eklenti sitenizin sayfalarını static bir html sayfasına dönüştürür ve kaydeder böylece sitenize giriş yapanlar WP Super Cache eklentisi tarafından hazırlanan önbelleklenmiş html sayfalarını hızlı bir şekilde görüntüleyerek site içerisinde daha hızlı bir gezinti yapmış olurlar.

Static html dosyaları ziyaretçilerinizin %99’una gösterilir fakat üye olarak giriş yapan veya yetkili olarak belirtilen yada sistem panelinde gösterilmesi istenmeyen kullanıcılara ayarlanabilmektedir, Örnek olarak bir ziyaretçi sitenize yorum yaptığında bu yorum siz onaylasanız dahi görünmek çünkü siteyi güncellemeniz gerekmektedir, siteye girilen her içeriğin ardından Cache sistemi otomatik olarak güncellenir ve yeni sürümü belleğine kaydeder.

WP Super Cache eklentisinin temal amacı siteye giriş yapan kullanıcıların çerez olarak tabil edilen görüntüyü görmesini sağlamaktır böylece hem ziyaretçiye siteniz daha hızlı açılır hemde sürekli olarak sitenizdeki dosyalar çağrılmadığı için sizin CPU aşım sorununuz engellenir.

WP Super Cache

ÖNERİLEN AYARLAR

İleri düzey kullanıcılar muhtemelen mod_rewrite’ı önbelleğe kullanmak istiyor, ancak PHP önbelleğe alma işlemide oldukça başarılıdır ve herkese önerilmektedir. Sistemin genel ayarlarını aşağıdaki sıralamaya göre yaparsanız eklenti daha verimli bir şekilde çalışacaktır.

  1. PHP önbelleğe alma.
  2. Sayfaları sıkıştırın.
  3. Bilinen kullanıcılar için önbelleğe sayfaları yapın.
  4. Önbellek yeniden.
  5. CDN desteği.
  6. Ekstra anasayfa denetler.

WP Super Cache Download


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir