WordPress Zaman Dilimi Ayarları

Değerli sohbetgen ailesi wordpress zaman dilimi ayarları ile sizlerleyiz, WordPress tabanlı web siteleriniz’de sitenizin saat ayarları farklı görünüyorsa aşağıdaki işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

Zamanlanmış yazı ve makale paylaşan veya sitelerine ekleyen arkadaşlar yayınladıkları içeriklerin zamanın’da görüntülenmediğini farkettiklerinde ilk bakacakları yer wordpress’in saat ayarları bölümüdür, buradaki ayarları yaptığım halde farklılık gösteriyor diyenler için bizler bu ayarları gösteren bir resmi sizlerle paylaşmak istedik.

WordPress saat dilimi ayarları bölümünü aşağıdaki resimde yer aldığı gibi düzenledikten sonra sizlerin’de saat ve tarihleri Türkiye’ye göre ayarlanmış olacaktır.Bazı sistemlere göre ve yaz kış saat dilimlerine görede düzenlemeler yapmanız gerekmektedir.

WordPress Türkiye Standart Zaman Dilimi Ayarları

WordPress Zaman Dilimi Ayarları

Üst kısımda gördüğünüz ayarlar wordpress saat ayarları için standart türkiye saatidir fakat bu ayarları yaptığınız halde saat farklı görünüyorsa UTC +2 veya UTC +3’ü deneyebilirsiniz bunları yaptığınız halde hala saat farklı görünüyorsa sunucu saatinizi kontrol etmeniz gerekmektedir veya database’de sıkıntı olabilir.

 


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

1 Response

  1. sesli sohbetler dedi ki:

    Bilgi için cani gönülden teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir