WordPress JetPack Eklentisi

WordPress JetPack Eklentisi web siteleri için WordPress.Com tarafından geliştirilmiş bir eklentidir, Bu eklenti sayesinde siteniz korsan saldırılara karşı korunur, görsel düzenlemeler sayesinde resimleriniz hızlı yüklenir, gelişmiş istatistik ve analiz sistemi ile siteyi ziyaret eden kullanıcıların sitenizi nasıl bulduğu, hangi linklere tıkladığı ve sitenizde ne kadar süre geçirdiği gibi bilgileri sizlere sunarak bu alanlarda sitenizi dahada geliştirmenizi sağlıyarak ziyaretçi sayınızı arttırmaya yönelik çalışmalar yapmanızı sağlar.

WordPress JetPack Eklentisi

JEtPack sitenize gelen ziyaretçilerin sayısını admin panelin’de sizlere sunar, Siteyi ziyaret edenlere benzer yazılar, Duyuru ve sosyal ağ paylaşım butonları ile siteyi paylaşma özelliği sunar, bu özellikleri kullanan ziyaretçiler sayesinde sitenize daha fazla ziyaretçinin gelmesi sağlanır.Ayrıca paylaşım ayarları bölümünde onayladığınız Facebook, Twitter, LinkedIn, Tumblr, Path, Google+ profilleriniz’de sitenize eklemiş olduğunuz içerikler otomatik olarak paylaşılır.

Benzer yazılar özelliği ile sitenizde yer alan içeriklerin benzerlerini tarayarak listeler ve sitenizdeki içeriklere göz atan kullanıcılara bulunduğu sayfanın benzerini ziyaret etmesini sağlayarak site içerisinde daha fazla vakit geçirme süresini çoğaltır.

Sitenize yönelik keyloger tarzı deneme-yanılma yani şifre deneme işlemlerine yönelik saldırılara karşı korur ve sizin belirleyeceğiniz İP adresleri dışında diğer adreslerin siteye giriş yapmasını engeller.Sitede yer alan tüm eklentileri otomatik olarak takip ederek otomatik güncelliyor bu işlemi sizler jetpack ayarları bölümünden ayarlıyabilirsiniz.

JetPack sitenize yüklemiş olduğunuz görselleri kendi sunucuların’da optimize ederek tekrar yükler ve sitenizi hızlandırır bu yaptığı işlem sayesinde sunucuların’da limit olan ve bant sınırı olan sitelerin askıya düşmesini engeller.

WordPress JetPack Eklentisi Kurulum;

Eklentiyi kurmak için iki seçenek vardır bu seçenekleri aşağıdaki bölümde inceleyebilir ve kurulum işlemini bu sıralamaya göre yapabilirsiniz.

1-Manuel kurulum: sitemizin alt kısmında yer alan indirme butonuna tıklayarak eklentiyi indiriniz, indirdiğiniz JetPack eklentisini rar arşivinden çıkarttıktan sonra sitenizin dosya dizinindeki /wp-content/plugins/ klasörünün içerisine atınız yükleme işlemi bittikten sonra www.siteadiniz.com/wp-admin/plugins.php eklenti yönetim sayfasını ziyaret ederek ”WordPress.com’dan Jetpack” adlı eklentiyi etkinleştiriniz.

2.Otomatik kurulum: www.siteadiniz.com/wp-admin/plugin-install.php Eklenti yönetim sayfasına giriş yaparak üst kısımda yer alan ”Yeni Ekle” düğmesine tıklayıp eklenti arama ve yükleme sayfasına giriş yapınız, Açılan sayfadaki arama bölümüne ”WordPress.com tarafından Jetpack” yazıp aratabilirsiniz, bu eklenti dünya genelinde en yaygın kullanılan eklentiler arasında ilk sırada yer aldığından arama dahi yapmadan eklentiler bölümünde ilk sırada görüntülenmektedir, Eklentiyi görüntüledik’ten sonra ”Şimdi Kur” butonuna tıklayarak eklentiyi yükleyiniz, yükleme işleminin ardından etkinleştirip kullanmaya başlıyabilirsiniz.

WordPress JetPack Ekran Görüntüleri;

WordPress.com tarafından Jetpack indir;

[button color=”blue” size=”big” link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/jetpack.4.0.3.zip” icon=”fa fa-download” target=”false”]WordPress JetPack Eklentisi 4.0.3 ( İndir )[/button]

Eklenti hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için JetPack WordPress sayfasını ziyaret edebilirsiniz, sayfaya gitmek için https://tr.wordpress.org/plugins/jetpack/ bu linke tıklayabilirsiniz.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir