WordPress İletişim Formu Sorunu [ Çözüm ]

WordPress kullanan bir çok kişinin başına gelen iletişim formu sorunları bellidir, mail gönderilmez veya türlü türlü hata kodları ile karşılaşırsınız, tüm bu sorunlardan kurtulmanın en kolay ve basit yolu Jetpack eklentisini kullanarak bir geribildirim formu oluşturmaktır, bu formu özelleştirerek çok kaliteli bir iletişim formu oluşturabilirsiniz.

Web sitelerinde iletişim formu oluşturanlar ” İletinizi gönderme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ya da yönetici ile başka bir yöntemle iletişime geçin. ” gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız bu sayfadaki bilgiler sizin çok işinize yarayacaktır.

WordPress jetpack eklentisi kullanarak geri bildirim, hata rapor et, kırık link bildir, iletişim gibi formlar oluşturabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz, eklentiye gönderilen mesajlar admin panelinizde yer alan geri bildirim sekmesinde toplanmaktadır.E-mail veya host gibi kayıt bilgilerine ihtiyaç duymayacağınız bu form sayesinde çok sağlam ve anında iletişim kurabileceğiniz bir sistem oluşacaktır.

Aşağıda yer alan form örnek olarak hazırlanmıştır, eklentiyi indirdikten sonra yazı bölümünün üst kısmında yer alan iletişim formu ekle butonuna tıklayarak hazırlamış olduğunuz iletişim formunu sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Wordpress İletişim Formu Çözümü

[contact-form][contact-field label=’İsim’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-Posta’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Web Sitesi’ type=’url’/][contact-field label=’Yorum’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

iletişim formu ekle butonuna tıkladığınızda özelleştirmeniz ve form oluşturmanız için bir popup açılacaktır buradaki gerekli düzenlemeleri yapıp kaydet dediğinizde aşağıdaki gibi bir kod sistemi belirecek ve iletişim formu oluşturduğunuz sayfaya eklenecektir.

[php][contact-form][contact-field label=’İsim’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-Posta’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Web Sitesi’ type=’url’/][contact-field label=’Yorum’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form][/php]

Bu eklentiyi indirmek ve WordPress JetPack Eklentisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için üst kısımda yer alan arama bölümüne jetpack yazabilir veya wordpress eklentiler kategorimize göz atarak eklentiyi indirebilirsiniz.Sağlıklı ve sorunsuz iletişim kurmak isteyenler için bu eklentiyi kesinlikle tavsiye ediyoruz.Kurulum esnasında sorun yaşayan arkadaşlar veya teknik destek almak isteyenler üst kısımda yer alan formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirler.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir