WordPress İçeriğini Bloggera Nasıl Aktarabilirim ?

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sizlerin wordpress içeriğini bloggera nasıl aktarabilirim sorusuna çözüm paylaşacağız, Bir çok sitede wordpress siteyi bloggera aktarmak hakkında makaleler var fakat sizlere sunacağımız basit bir yöntem ile sizlerde içeriklerinizi wordpress sitenizden alıp ücretsiz blogger hesabınıza aktarabilirsiniz.

Her site sahibinin tek amacı vardır oda sitesini her zaman üstlere taşımak vede tabiki ektiği tarladan ürün elde etmektir fakat bir çoğumuz ilk etapta başladığımız ücretli hostinglerin daha sonra bizler için yetersiz geldiğini fark edince vede cebimizdeki parayı yok yere harcadığımızı anlayınca ücretsiz blog hizmeti veren sistemlere yönelmekteyiz bunların en başındada tabiki wordpress kadar olmasada en az onun kadar kaliteli olan vede ücretsiz olan blogger gelmektedir ve bu site google’a ait olduğu için ayrı bir özelliğe sahiptir.

Günümüz itibariyle blogger’da wordpress kadar kaliteli bir hale geldi vede ücretsiz olarak domainleri buraya yönlendirebildiğimiz için wordpress sistemlerini barındıracağımız hostinglere ücret ödemek yerine blogger alt yapısını kullanarak güzel bir site oluşturmak dahada cazip gelmektedir, daha önce wordpress alt yapısı ile site kuranlar sitelerindeki içerikleri kaybetmeden blogger’a taşımak için wordpress içeriğini bloggera nasıl aktarabilirim diyerek kara kara düşünmekteler bunun bir çok yöntemi olsada bizlerin sizlere sunacağı yöntem ile hem taşıdığınız içerikleri kontrollu bir şekilde alabilir hemde hiç bir kayba uğramadan wordpressteki içerikleri blogger’a aktarabilirsiniz.

WordPress’i Blogger’a Taşıma İşlemi Yöntemi

  1. Öncelikle wordpress alt yapılı sitenizin admin paneline giriş yaparak sol menüden araçlar>dışa aktar bölümüne giriş yapınız.
  2. Dışa aktar bölümünden tüm içerik bölümü otomatik olarak işaretli çıkacaktır eğer değilse tüm içerik bölümünü işaretleyip en alt kısımdaki aktarım dosyasını indir butonuna tıklayıp içerik yedeğinizi masa üstünüze indiriniz.
  3. İçerik yedeği alındıktan sonra bu içeriklerin resimlerinide kaybetmemeniz adına ftp’den wp-uploads bölümündeki resimleri çekmenizi öneriyorum eğer resimler önemli değil ekleme yaparım diyorsanız çekmenize gerek yok.
  4. İçeriklerin yedeği ve resimleri alındı şimdi sıra geldi wordpress içeriğini blogger’a uyarlamaya, Bu işlem için hazır bir site var ve bu site wordpress yedeğinizi otomatik olarak blogger’a çevirmektedir şimdi buraya tıklayarak wordpress to blogger converter sitesine giriş yapınız.
  5. Converter sitesine giriş yaptıktan sonra “Dosya Seç” butonuna tıklayıp xml uzantılı içerik yedeğinizi seçip “Convert” butonuna tıklayınız.
  6. Converter işlemi bittikten sonra site sizlere “blogger-export.xml” adlı bir dosya sunacaktır bu dosya içeriğinizin blogger’a çevrilmiş halidir artık sadece geriye kalan bu içeriği blogger sitenize eklemektir.

Wordpress to Blogger converter

Dilerseniz indirdiğiniz blogger-export dosyasını direk olarak sitenize yükleyebilir dilersenizde birtane test blogu açıp bu blogu gizli yaparak yedeğinizi içerisine ekleyip daha sonra düzenleme yapa yapa içeriklerinizi aktarabilirsiniz sizlere tavsiyemiz birtane test blogu açıp içeriklerinizi tek tek düzenleyerek yüklemenizdir aksi taktirde yazı içerisinde yer alan site içi linkler, resimler veya wordpress’e özgü kodlar hatalı olarak görüntülenecektir.

Convert Edilmiş WordPress İçeriğini Blogger’a Yükleme Yöntemi

  1. Blogger sitenize giriş yapınız ve ayarlar bölümünden diğer seçeneğine tıklayınız.
  2. Açılan sayfadaki en üstte yer alan içe aktarın veya yedekleyin bölümünden “içeriği içe aktar” butonuna tıklayınız.
  3. Bot olup olmadığınızı kanıtlamak adına google re-Captcha bölümünden ben robot değilim sekmesindeki kutucuğu işaretleyiniz
  4. Daha sonra alt kısımda yer alan bilgisayardan içe aktar butonuna tıklayıp convert edilmiş wordpress içeriğini seçiniz.İçeriğinizin çokluğuna vede internet hızınıza bağlı olarak bir kaç saniye içerisinde wordpress’te yer alan içerikleriniz blogger sitenize yüklenmiş olacaktır.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir