WordPress 4.6 Pepper Yayınlandı!

Esnek yapısı ve geliştirilmeye açık olması sayesinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden birisi olan WordPress için güncellemeler devam ediyor. Daha iyi bir deneyim sunulması adına bir güncellemenin daha yapıldığı belirtilirken WordPress 4.6 Pepper resmen kullanıma sunuldu.

WordPress 4.6 Pepper’da Neler Var?

WordPress 4.6 Pepper güncellemesi ile ilgili kısa bir duyuru yapılırken duyuruda yeni özellikler hakkında bilgiler de paylaşıldı. Yeni güncelleme ile birlikte en çok dikkat çeken güncelleme özelliğinin akıcı bir hale gelmesi oldu. Akıcı güncelleme özelliği ile birlikte artık tema ya da eklentiler üzerinden yapılan tüm değişiklikler sayfayı kapatmadan direk görüntülenebilecek. Bu bakımdan değişikliklerin artık daha kolay bir şekilde kontrol edilebilmesi ve düzenlemelerin yapılabilmesi WordPress kullanıcılarının işlerini kolaylaştıracak ve daha kısa süre içerisinde işlemlerin yapılmasını sağlayacak.

Yönetim paneli ile ilgili bugüne kadar ciddi eleştiriler yapılırken WordPress yönetim panelinde doğal yazı tiplerinin kullanıldığı görüldü. Bu bakımdan kullanılan cihazların farklı olmasına karşın değişen yazı tipleri ile birlikte yönetim paneli artık çok daha hızlı bir şekilde kullanılabilecek.  Editör üzerinden linkleme işlemlerinin yapılması için kullanılan ekranlarda da değişikliğe gidilirken yanlış link verilmesinin böylece önüne geçilmiş olacak. Ayrıca WordPress yazı yazarken de kaybı önlemek için içerik kurtarma seçeneği de sunuyor. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir