Withings, Kalp Ritmini Ölçen Akıllı Saatini Duyurdu

Withings, Android ve iOS destekli yeni akıllı saatiyle kalp ritmini anlık takip etmeyi sağlıyor.

Son birkaç yılda hayatımızın parçası haline gelen giyilebilir teknolojiler, artık yalnızca akıllı saat ya da akıllı bilekliklerden ibaret değil. Bu kategoride kolunuza, bacağınıza ve hatta kafanıza takabileceğiniz birçok farklı ürün var. Elbette kullanım amaçları da farklılık gösteriyor. Son olarak Withings, kalp ritmini ölçebilen akıllı saatini duyurdu.

Artık birçok akıllı saatte kalp ritmi ölçebilen sensörlere yer veriliyor ve Withings de Steel HR modeliyle bu teknolojiye geçiyor. Akıllı saatin üst kısmında bulunan gösterge yardımıyla kalp ritmi anlık olarak takip edilebiliyor. Android ya da iOS cihazla eşleşme yapıldığında bu değerler doğrudan uygulamalar vasıtasıyla telefondan da görülebiliyor.

Lityum iyon batarya kullanılan Steel HR, yapılan testlere göre tek şarjda 45 gün çalışabiliyor. Ekim’de satışa çıkacak saatin 36 mm ve 40 mm olmak üzere iki farklı versiyonu var. Fiyatlar ise 179 dolar ve 199 dolar olarak belirlenmiş.

İlginizi Çekebilir: Giyilebilir Cihazlarla Panik Atak Kontrolü Mümkün

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ PocketTechnopat YouTube kanalına abone olmak için tıklayın…

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir