AnaSayfa / TeknoLoji Haberleri / Windows 10’un Bildirim Paneline Android Geliyor

Windows 10’un Bildirim Paneline Android Geliyor

Microsoft tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan özel bir etkinlik ile Windows 10 hakkında çeşitli bilgiler paylaşılırken sistemin geliştirilebilir olması için araçlar da paylaşıldı. Windows 10 için yapılacak geliştirmeler ile birlikte pek çok yeni özellik kazanması beklenirken bu konuda en önemli yenilik Android işletim sistemine sahip cihazların bildirimlerinin Windows üzerinden takip edilebilmesi oldu. Microsoft her ne kadar Windows işletim sistemini benimsemiş olsa da bu konuda Android’e de işletim sisteminde yer verdi.

Telefona ile bilgisayarlar arasındaki bağlantılar için daha fazla seçenek ortaya çıkarken Microsoft tarafından Android işletim sistemine özel olarak geliştirilen bu özellikle oldukça ses getirdi. Zira bugüne kadar Microsoft Windows işletim sistemi ile Google ise Android işletim sistemi ile kendini desteklemişti.

Özellikle sürekli bilgisayar kullanan kişilerin telefonu kontrol etmesine gerek bırakmayacak bu uygulama çağrıların ya da mesajlarını da kaçırılmasını önleyecek. Windows 10’da yer alan bildirim sistemi ile entegre edilecek bu Android özelliği sayesinde kişiler bilgisayar üzerinden telefonlarını kolay bir şekilde kontrol edilebilecek. Bu konuda telefonlara Cortana uygulamasının yüklenmesi gerektiği belirtilirken yapılacak kısa işlemlerinin ardından bağlantı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

KAYNAK :

Oy Vermek İstermisiniz ?

BENZER İÇERİKLER'E GÖZ ATMAK İSTERMİSİNİZ

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

The Crew, PC Oyuncularına Bedava!

Ubisoft'un bedava oyun kampanyasında bir sonraki yapım The Crew olacak. Ubisoft, kuruluşunun 30. yılını kutlamak amacıyla her ay bir oyunu PC oyuncularına 14 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir