Windows 10 ile büyük bir çıkış yakalamak isteyen Microsoft, bu konuda Windows 10 ücretsiz geçişleri ile tüm kullanıcıları Windows 10 işletim sistemine geçirmeye çalışıyor. Bunun altında yatan en önemli sebep ise tüm kullanıcıların tek bir işletim sistemi üzerinden destek alması ve Windows 10 ile birlikte sektörde daha iyi bir duruma gelmek. Bunun için marka tarafından 1 milyar cihaz hedefi konulurken, 2018 yılına kadar 1 milyar cihazda Windows 10’un kullanılması bekleniyor. Fakat piyasadaki son durumda bu konuda hedefe ulaşmanın 2018 için zor olacağını gösteriyor.  

Süre Uzatılabilir!

Windows 10 için konulan hedefin 2018’e kadar gerçekleşmeyecek olması yönetimin tekrar hedefi gözden geçirmesine neden olurken, firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilerde markanın bu hedefinde süreyi uzatmak için karar alındığı ve bu nedenle 2018 sonrasında da bu hedefin süreceği öğrenildi.

Ücretsiz Geçiş Tutulmadı!

Windows 10 için ücretsiz bir şekilde geçiş imkanı sağlayan Microsoft’un en çok güvendiği bu geçiş işlemleri olmuştu. Fakat konuyla ilgili elde edilen bilgilerde Microsoft’un ücretsiz geçiş konusunda istediği başarıyı yakalayamadığı ve bu nedenle de hedeften ciddi anlamda geri kaldığı belirtiliyor. 

KAYNAK :

Windows 10’un 1 milyar Hesabı Piyasaya Uymadı
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler: 69 views Okunma 27 Ağu 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *