Geçtiğimiz günler içerisinde masaüstü versiyonları için yeni güncellemeyi yayınlayan Microsoft mobil versiyonlar için güncellemenin hazır olmadığını söylemiş ve bu konuda süre talep etmişti. Yapılan bu açıklama pek çok mobil kullanıcı için hayal kırıklığı yaratsa da yayınlanan son güncellemeler ile birlikte bu konudaki beklentiler de karşılanmış oldu.

Neler Dikkat Çekiyor?

Windows 10 Mobile Yıldönümü Güncellemesi için ilk bakışta çok kapsamlı yeniliklerin getirilmediği görülürken masaüstü versiyonunda yaşanan devrim mobilde yaşanmayacak gibi duruyor. Windows 10 mobil işletim sistemi ile birlikte en çok dikkat çeken yeni özellikler; parmak izi tarayıcısı desteğinin gelmesi ve sistemde yeni emojilerin kullanılabilir olması.

Kullanıcıların hepsinin aynı anda güncellemeyi alamayacağı belirtilirken güncellemenin kademeli bir şekilde yayınlanacağı belirtildi. Bu nedenle kullanıcıların bulundukları bölgeler, kullandıkları telefon modelleri ve sürüm numaraları güncellemeyi almasında etkili olacak. Kullanıcılar güncelleme kontrolü yaparak yeni Windows işletim sistemi güncellemesinin cihazlara gelip gelmediğini öğrenebilecek. Bu bakımdan sizler de Windows işletim sisteminin bulunduğu telefonlarda güncelleme kontrolü yaparak  durumu takip edebilirsiniz.

Güncellemelerin kademeli olarak yayınlanacağı belirtilmiş olsa da kısa süre içerisinde tüm telefonlara güncellemelerin gelmesi bekleniyor.

KAYNAK :

Windows 10 Mobile Yıldönümü Güncellemesi Yayınlandı
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler: 49 views Okunma 03 Eyl 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *