Windows 10 Hemen İndir!

Geçtiğimiz Salı akşamı tanıtımı gerçekleştirilen Windows 10 teknik önizleme sürümü indirilmeye açık durumda. Windows 9 olarak beklediğimiz ama Microsoft’un süpriz bir şekilde isminin Windows 10 olarak tanıttığı yeni işletim sistemi hakkında detaylı bilgilere birlikte göz atalım. 

Windows 10 Kurulumu İçin Tıklayın

Windows 10 Sürümünü İndirmek İçin Buraya TIKLAYINIZ. 

Peki Windows 10 önizleme sürümü nasıl indirilir?
Bilgisayar yada BT uzmanıysanız Windows 10 ile iyi bir yolculuğa hazır olun. Bilgisayarınızın Windows 10’u kaldırabileceği konusunda şüpheleriniz illa ki vardır. Eğer bilgisayarınızda Windows 8 kullanabiliyorsanız Windows 10’u da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz demektir. Çünkü sistem gereksinimleri aynı. Windows 10 yeni işletim sisteminde sistem gereksinimleri yükselmediği için kullanıcılara zorluk çıkmıyor. Windows 10 Türkçe indirebilmek için biraz beklemeniz gerekiyor. Henüz Türkçe dil desteği bulunmuyor. Önizleme sürümü tüm dünyada İngilizce olarak yayınlanıyor. 
 

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 10 da istediğiniz uygulamaları sabitleyebiliyorsunuz. Güncellemerden sık sık haberdar olmak için uygulamaları Başlangıç’a sabitleyebiliyorsunuz. 

Metro arayüzünde kullanıcılara sıkıntı çıkan bilgisayarı açma ve kapatma düğmesi geri döndü. Başlangıç menüsünün üst kısmında oturumu kilitleyebilir, kapatabilir, yeniden başlatabilir yada bilgisayarınızı tamamen kapatabilirsiniz. 

Windows 10 sürümünü indirdiğimde dosyalarım silinir mi diye endişeleniyorsanız aşağıdaki görselden faydalanabilirsiniz. 

64 bit sürüm için 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı, 32 bit sürüm için minimum 1 GB RAM ve 16 GB‘lık bir depolama alanına sahip olmanız gerekiyor. Çeşitli hatalar ile karşılaşma durumunuz muhtemel olup beta sürümü kullandığınızı unutmamanız gerekiyor. İlk aşamada Windows 10’u ana bilgisayarınıza kurmanızı önermiyoruz. 

Windows 10 indirmeyi düşünüyor musunuz?

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir