WhatsApp’tan İş Dünyasına Özel Seçenek

Uzun süreden beri iş dünyasına yönelik yenilikler getireceği konuşulan WhatsApp için kapsamlı bilgiler de gelmeye başladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda WhatsApp için yeni bir özelliğin getirileceği belirtilirken, şirketlerin kullanıcılar ile WhatsApp üzerinden iletişime geçebilmesi mümkün olacak.

Bu özellikte reklam yapılmayacağı ifade edilirken, genelde hizmetler ile ilgili kritik bilgilendirme mesajları kullanıcılara WhatsApp üzerinden gönderilebilecek. Bu konuda yapılan açıklamalarda ilk olarak reklam mesajlarının sık sık gelmeye başlayacağı düşünülse de WhatsApp açıklamasında reklam içerikli mesajların gönderilmeyeceği özellikle vurgulandı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcıların firmalar ile iletişim kurabilmesi ve kolay bir şekilde bilgi alabilmesi adına çalışmaların yapıldığı hatırlatılırken, bu konuda somut adımların da önümüzdeki günlerde atılacağı belirtildi.Bu kapsamda bankalardan ya da hava yolu firmalardan gelecek mesajlar ile birlikte hizmetler ile ilgili genel bilgiler ya da son dakika gelişmeleri paylaşılabilecek. Yapılan açıklamalarda örnekler de paylaşılırken, uçuş ertelemesi gibi durumların kişilere direk WhatsApp üzerinden gönderilecek bilgi verileceği ifade edildi.

Numara Paylaşılmayacak

WhatsApp için geliştirilen bu özellikle numaraların hiçbir firma ile paylaşılmayacağı da ifade edilirken, özel bir iş modeli olarak geliştirilerek sistemin bu açıdan güvenli olacağı da ifade edildi. Bu bakımdan açıklamada pek çok endişe için de rahatlatıcı açıklama yapılmış oldu.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir