WhatsApp Gerçekten Bedava Mı?

WhatsApp son dönemlerin en ilgi çeken ve en çok tercih edilen uygulamalarından birisi olurken, uygulama ile ilgili yapılan paylaşımlarda Facebook ile veri paylaşımının yapılacağı ifade edilmişti. Bu bakımdan WhatsApp  kullanan kişilerin tüm bilgileri WhatsApp üzerinden Facebook ile paylaşılacak ve böylece kişisel veri güvenliği hiçe sayılmış oldu.

Söz Vermişti

Facebook tarafından satın alma sonrasında verilen en önemli söz, kişilerin veri güvenliğinin sağlanacağı olmuştu. Fakat bu sürenin ardından kişisel bilgilerin güvenliğinin arka plana atılmış olması kullanıcıların tepkisi çekti. Ücretsiz olarak kullanılan uygulama kişilere para ödemeden kullanım sunmuş olsa da kişisel veriler üzerinden uygulamanın elde edeceği gelirin çok daha yüksek olacağı tartışılmaya başlandı. Bu bakımdan kişilerin uygulama için para ödemese de kişisel verilerini satarak uygulama kullandığı şeklinde de yorumlar yapılmaya başlandı.

Bu konuda önümüzdeki günlerde farklı gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Zira geçtiğimiz günlerde tüketici kuruluşları tarafından yapılan açıklamalar ile birlitke kişisel veri güvneliği noktasında ciddi bir ihmalin yapıldığı ifade edilmiş ve Facebook için resmi sürecin başlatılacağı belirtilmişti. Bu bakımdan geri adım atılması da mümkün.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir