WhatsApp Bilgileri Facebook İle Paylaşacak

Güvenlik önlemleri ile gündeme gelen WhatsApp, bu konuda önemli bir hamle yaptı ve gizlilik politikasında değişikliğe gitti. Yapılan açıklamalarda WhatsApp bilgilerinin artık Facebook ile paylaşılacağı belirtilirken, bu bilgilerin nasıl kullanılacağı ile ilgili detaylar paylaşılmadı.

Uçtan uca şifreleme gibi önemli güvenlik özellikleri sunan uygulamada bilgilerin paylaşılacak olması ciddi bir handikap olarak görülüyor. Bu bakımdan kişi bilgilerinin Facebook ile paylaşılacak olması bu anlamda ciddi bir eleştiri alacak nokta. Her ne kadar yapılan açıklamalarda bilgilerin Facebook tarafından kullanılmayacağı belirtilse de alınan bilgilerin nerede kullanılacağı bilinmiyor ve bu bakımdan verilerin güvenliği konusunda ciddi soru işaretleri mevcut.

Bilgiler Ne Yapılacak?

WhatsApp için yapılan bu güncelleme sonrasında tepkiler artarken, hiçbir yerde kullanılmayacağı belirtilen bu özelliklerin neden alındığı da sorgulanmaya başlandı. İşe yaramayacak bilgilerin depolanmasının önemli bir saldırıda milyonlarca kullanıcı bilgisinin ele geçmesine de neden olabilir.

Bu bakımdan şu anda tam olarak açıklanmayan bu durum nedeniyle pek çok kişi güvenlik konusunda endişe duyuyor. Bilgi paylaşımının kullanıcı kontrolünde olmadan yapılması bu konuda ciddi bir handikap olarak görülürken, bu tür durumları yaşamak istemeyenlerin tek seçeneği uygulamayı kullanmamak.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir