Vivaldi’nin Bu Özellikleri İle Dikkat Çekiyor!

Google Chrome’un internet tarayıcı sektöründe lider durumda olması pek çok girişimin de başarısız bir şekilde sonuçlanmasına neden olsa da bu konuda piyasaya sunulan Vivaldi adındaki internet tarayıcısı oldukça ilgi gördü. Tasarım ve özellikleri konusunda Google Chrome ile benzerlikleri bulunan Vivaldi farklı özellikleriyle de dikkatleri üzerine topluyor.

Tarayıcıda en önemli özelliklerden bir tanesi herhangi bir eklentiye gerek kalmadan tarayıcının bölümlerinin değiştirebilmesi ve kişiselleştirilebilmesi. Bu açıdan özellikle işlerini internet tarayıcısı üzerinden yapan kişiler işlerine yönelik kişiselleştirmeler ile birlikte çok daha pratik bir kullanım sağlayabilir

Vivaldi’nin artılarından bir tanesi de sekme yerlerinin değiştirilebilmesi. Bu açıdan bakıldığında kişiler sağ ya da sol seçeneklerini de kullanarak sekmeleri klasik yerinde kullanmayabilir. Ayrıca sekmeler, haber, mail ve spor gibi farklı kategoriler altında toplanabildiğinden dolayı özellikle çok fazla sekme ile çalışan kişiler için avantaj sağlanmış durumda.

Vivaldi’nin diğer bir artısı ise çoklu pencere. Tek ekrandan 3 farklı sayfa aynı anda takip edilebilir durumda olduğundan dolayı özellikle anlık izlemelerde Vivaldi oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Ayrıca sosyal medyalar ile entegreli olan Vivaldi, böylece sol köşe üzerinden her zaman sosyal ağ hesaplarınızı kontrol etme şansı sağlıyor. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir