Ülkenin Yarısı E Devleti Sevdi!

E devlet kapısı olarak kullanıma açılan devlet portalı, sunduğu hizmetler ile pek çok vatandaşın ilk başvurduğu yer halinde geldi. Pek çok devlet hizmeti ile ilgili bilgi alınabilen E devlet kapısı, bu bakımdan kişilerin kolay bir şekilde bilgiye ulaşmasını sağlarken, kullanım oranları da günden güne arttı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan son açıklamalarda sisteme kayıtlı kullanıcı sayısının 28.5 milyona ulaştığı belirtilirken, bu rakamın Türkiye nüfusunun yarısı olduğu belirtildi.

15 yaşını geçen kişiler sistemden yararlanabildiği için sistemden yararlanma kriterini sağlayan kişilerin yarısı E devlet kapısı için üyelik almış durumda. Gösterilen ilgi hizmetlerin de çeşitlenmesini sağlarken, 22 hizmet ile başlatılan uygulamada şu anda 1532 hizmet aktif olarak kullanılabilir durumda.  

Aylık 30 Milyon Giriş Yapılıyor

E devlet kapısı için aylık 30 milyon girişin yapıldığı belirtilirken bilgisayar ya da cep telefonları üzerinden kolay bir şekilde ulaşılabilen hizmetlerden vatandaşların yararlanma konusunda ilgili olduğu ifade edildi. Aynı zamanda sunulan hizmetler sayesinde ciddi anlamda ekonomi de sağlanıyor.  

SMS İle Şifre Alınabilecek

Önceki dönemlerde sadece PTT üzerinden alınabilen şifrelerin artık SMS ile alınabileceği belirtilirken, geliştirilen bu yeni yöntem de daha fazla kişinin sistemden yararlanmasını sağlayacak.  

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir