Ücretsiz Online Virüs, Malware ve URL Tarayıcı

Merhaba arkadaşlar bu makalemiz’de sizlere Ücretsiz Online Virüs, Malware ve URL Tarayıcı hizmeti sunan VirusTotal hakkında bilgiler vereceğiz, İndirdiğiniz veya indireceğiniz tüm dosyaları program kullanmadan bir web site üzerinden anında taratabilme imkanı VirusTotal ile artık mümkün.İndireceğiniz dosyaların güvenli olup olmadığını kontrol etmek için bu siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ücretsiz Online Virüs, Malware ve URL Tarayıcı

İnternet üzerin’de yer alan dosyaları indirmeden önce mutlaka virüs taramasından geçirmeniz gerekmektedir, fakat bir çok antivirüs programı bu dosyaları bilgisayarınıza indirdikten sonra tarama imkanı sunmaktadır önemli olan bir dosyayı indirmeden önce taramak ve o dosyanın güvenli olup olmadığını bilmektir bu esnada devreye VirusTotal girmektedir ve sizlere ücretsiz olarak tarama imkanı sunmaktadır.

Dosyaları online olarak taramak için öncelikle https://www.virustotal.com/tr/ sitesine buraya tıklayarak giriş yapın, daha sonra taramak istediğiniz dosyayı seçip veya dosyanın yer aldığı url’yi ekleyerek tara butonuna tıklayınız, tarama işleminin ardından aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

Ücretsiz Online Virüs, Malware ve URL Tarayıcı

Üst kısımda sitemizin active-x dosyasının taratılmış analizi görüntülenmektedir, eğer sizinde tarattığınız dosya bu şekilde çıktıysa temizdir eğer kırmızı ok işareti ve virüs tespit edilme oranı yüksekse dosya sorunludur kesinlikle indirmeyiniz.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir