Türkiye’nin En Sosyal Markası

Türkiye’de ilk defa uygulanmaya başlanan ve Dijital Varlık Reytingi olarak adlandırılan sistem Diplomacy.Live tarafından geliştirildi. Türkiye’deki markalar üzerinden yapılan araştırmalarda sosyal ağlar üzerinde çeşitli analizler gerçekleştirilirken tüm bu çalışmalar sonucunda Türkiye’nin en sosyal markaları sıralaması yapıldı.

Markalar için yapılan araştırmalarda sosyal medya hesaplarının yanı sıra mobil uygulamalar ve internet sitelerinin durumu da gözden geçirildi. Bu kapsamda yapılan açıklamalarda değerlendirmede 158 göstergenin dikkate alındığı belirtilirken, 100 farklı markanın 146 internet sitesi, 555 sosyal medya hesabı ve mobil tabanlı 146 mobil uygulaması detaylı bir şekilde incelenedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanan liste paylaşılırken Listenin en üst sırasında Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları yer aldı. Garanti Bankası tarafından yapılan çalışmaları çok başarılı bulunduğu belirtilirken Türk Hava Yolları’nın ikinci olduğu sıralamada üçüncü sırada Akbank yer aldı.

Sıralamada ilk 10 ise şöyle;

Garanti Bankası

THY

Akbank

Ford Otosan

Hepsiburada

TEB

Denizbank

Markafoni

Rixos

Avon

SosyalMarka100 adıyla açıklanan sıralamalarda listesinin sürekli güncel tutulacağı ve kullanıcıların istediği zaman güncel bilgileri öğrenebileceği açıklandı. Yapılan bu çalışma pek çok markanın çalışmalarını hızlandırması ve sıralamaya girmek için çaba göstermesine de neden olabilir.

Güncel listeyi kontrol etmek ve sıralamadaki diğer markaları öğrenmek isteyenler buraya tıklayabilirsiniz.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir