Türkiye’de İnternet Neden Yavaş? İnternet Kesik Mi?

Türkiye’de son dönemlerde oldukça hareketli günler yaşanırken, internetin yavaşlaması ve sosyal medya sitelerine giriş yapılamaması pek çok kişiyi tedirgin etmiş durumda. Konuyla ilgili resmi birimlerden herhangi bir açıklama yapılmazken, 23.00 itibari ile başlayan erişim sorunu hala devam ediyor. Özellikle açık sosyal medya sitelerinde gündem Facebook, Twitter ve Youtube erişimi olurken, daha önce de yaşanan pek çok olay sonrasında Facebook, Twitter ve Youtube için erişim kısıtlamasının getirilmesi yine benzer bir olay mı oldu sorularını akıllara getirdi.

Siber Saldırı Mı Var?

Yaşanan kesintilerin nedeni olarak siber saldırılar da gösterilirken, şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmış değil. Bu nedenle olayın gerçek nedeni şu an için bilinmiyor. Fakat uzun sürekli bir kesintinin olmaması ve hala resmi bir açıklamanın yapılmamış olması bu konuda soru işaretlerini de arttırıyor.

Saldırı Yapıldı!

Sorunlar yaşanmadan önce saat 22.00’da Van’da bir emniyet müdürlüğüne saldırı yapıldığı haberi gelirken, bu gelişmenin ardından güvenlik görevlileri tarafından geniş çapta bir operasyonun başladığı da belirtilmişti. Erişim sorunlarının bu olayın ardından yaşanması bu konuda farklı gelişmelerin olabildiği yönünde yorumlandı. Bazı kaynaklarda ise Türkiye’deki idareler tarafından sitelere yasak konulduğu belirtiliyor.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir