Türkiye’de 3 Kişiden 2’si Nette!

Türkiye’deki özellikle mobil internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte daha fazla kişi online olurken yapılan son araştırmalarda bu durum gözler önüne serildi. Yapılan araştırmalarda internet kullanan kişilerin oranı yüzde 61.2’ye yükselirken Türkiye İstatistik Kurumu tarafından paylaşılan raporlarda özellikle her üç kişiden ikisinin internet kullanıcısı olması dikkatlerden kaçmadı.

Rakamlar Artıyor

Hane Halkı Bilişim Kullanım Araştırması başlığı altında yapılan araştırmalarda Türkiye Nisan ayı içerisindeki internet kullanım oranları baz alındı. Araştırmalarda 16 ile 74 yaş arasındaki bireylerin internet kullanımı alışkanlıklarının incelendiği belirtilirken erkeklerin internete girme oranın daha da yüksek olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz yıla oranla Türkiye’de internet erişimi bulunan ev sayısı da artış gösterirken yüzde 76.3’e kadar yükselen bu oran ile birlikte Türkiye’nin büyük bir bölümünün online olduğu görüldü. İnternet erişimi bulunmayan yüzde 24.7 bölüm içerisinde ise kişilerin yüzde 59’u internet kullanımına ihtiyacı olmadığı için Internet bağlantısı istemediğini açıkladı. Kalan yüzde 29.4 ise başka yerlerde ihtiyacını karşıladığından dolayı evde internete gerek duymadığını söyledi.

İnternet kullanımının masaüstü bilgisayarlardan daha çok mobile doğru kaydığı görülürken yüzde 22.9 masaüstü bilgisayar kullanımını yüzde 36.4 ile mobil kullanımlar geçti. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir