Türkiye İçerik Engellemede Dünya Üçüncüsü

Dünya genelinde sosyal medya ve internet üzerinden içerik engellemek mümkün olurken içerik sağlayıcılara yollanan talepler ile birlikte bu konuda gerekli işlemler yapılabilmekte. Özellikle Facebook ve Twitter gibi sosyal medya üzerinden yayınlanan mesajlara yönelik yapılan bu içerik engellemelerinde yayınlanan son raporlarda Türkiye’nin oldukça yoğun bir şekilde bu takip işlemlerini yaptığı ortaya çıktı.

Facebook tarafından açıklanan son raporda dünya genelinde en çok içerik engellemesi yapan 10 ülke açıklanırken Türkiye bu listelemede üçüncü sırada yer aldı. Türkiye’de 6 bin 574 içeriği engellendiği belirtilirken bu konuda birinci sırada Fransa yer alıyor. Transferi takip eden ülke ise Hindistan.

Listenin son sıralarında ülkelerin oldukça düşük engelleme sayıları bulunurken Kazakistan 36, Brezilya 41 VE Rusya 84 gibi oldukça düşük taleplerde bulunmuş durumda.

Türkiye ile ilgili elde edilen bilgilerde 2015 yılı içerisinde 978 Facebook kullanıcısı için daha fazla detayın talep edildiği ve bilgi alınmak istendiği de ortaya çıktı. Konu ile ilgili edilen diğer bilgilerde İSE Türkiye tarafından yapılan bu taleplerin Facebook tarafından karşılanması oldu. Açıklanan istatistiklere göre gelen taleplerin yüzde 87.5’lik oranında kabul gördüğü ve Türkiye’nin bu taleplerinin olumlu bir şekilde karşılandı öğrenildi.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir