Trt 1 İzle Trt1 Canlı Yayın

TRT1 Canlı Yayın

Trt 1 İzle, Trt1 Canlı Yayın sayfamıza hoşgeldiniz, busayfa’da kanalı canlı olarak HD kalitesinde izleyebilir, diziler, programlar vede yayın akışı konusunda yorumlar yapabilir, istek ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

TRT 1 Canlı YayınTürkiye Radyo ve Televizyonu 1. kanalı (TRT 1), Türkiye’nin ülke çapında yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalıdır. Ana binası Ankara’dadır. Kanalın ilk logosu düz yazıyla tasarlanmış TRT logosudur. Türkiye’de açılan ikinci televizyon kanalıdır, birincisi İTÜ TV’dir. Fakat, kanal 1970 yılında TRT’ye devredilmiştir. TRT, Türkiye’deki en eski ulusal televizyon kanalıdır. İlk genel müdürü 29 Nisan 1964’te Adnan Öztrak’tır.

İlk yayınını Nuran Devres spikerliğinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Şubat 1968 tarihinde ilk televizyon oyunu “Şair Evlenmesi” canlı olarak yayınlandı. 1976 yılında ilk renkli yayın gerçekleştirildi. 1982 yılında kısmen olsa da 1984 yılında tamamen renkli yayına geçildi. Günümüz itibariyle TRT 1 HD kalitesin’de Dünya çapında hizmet vermektedir.

Kaynakhttps://tr.wikipedia.org/wiki/TRT_1 kanal hakkında daha fazla ve geniş bir bilgiye sahip olmak isterseniz vikipedia trt 1 sayfasını ziyaret edebilirsiniz, bu linkte kanalın en güncel bilgilerine göz atabilirsiniz.

2016 yılı itibariyle en popüler tv kanallarından birisi olma başarısını gösteren TRT 1’in bu başarısındaki katkı payı en yüksek olan Diriliş “Ertuğrul” adlı dizi olmuştur.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir