Torrent Kullananlara Hapis Cezası Geliyor

Torrent kullanımı konusunda verilen son ceza oldukça ilgi çekti. Telif haklarına ihlal yapan ve kullanıcıların hiçbir ödeme yapmadan yararlanabildiği içerikler için Hindistan’da yeni bir düzenleme başlatıldı.

Yapılan çalışmalar kapsamında torrent kullanan kişilere ceza verileceği belirtilirken, bu cezaların 3 yıla kadar varan hapis cezası olarak belirlenmesi de pek çok kişiyi torrent kullanma noktasında caydıracak gibi. Üstelik ilk ceza da verilmiş durumda.

 torrent konusunda içerik sağlayan sitelere yönelik çeşitli yaptırımlar yapılırken pek çok site bugüne kadar erişime kapatılmıştı. Fakat gelen son bilgilerde torrent içeriği sunan sitelerden ziyade torrent kullanan kişilerin de bu konuda yaptırımlara maruz kalabileceği görüldü. Hindistan’da yapılan son araştırmalarda torrent kullandığı tespit edilen bir kişi ceza alırken, aynı zamanda torrent sitelerinde de çeşitli uyarılar yayınlanmaya başladı. torrent kullanan kişilerin yüksek ceza ödemek zorunda kalabileceği ifade edilirken, aynı zamanda kişiler 3 yıla varan hapis cezası alabilecek.

Yapılan ilk işlemler sonucunda torrent kullanımı ve sunu konusunda ciddi uyarılar yapılarak göz dağı da verilirken, ülkede önümüzdeki günlerde neler yaşanacağı da merak ediliyor. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir