Teknolojide Anneler Daha Önyargılı

Dünya genelinde yapılan bir araştırmada anne ve babaların çocukların teknoloji ile tanışması konusunda nasıl bir tutum içinde olduğu incelendi. Yapılan araştırmalarda anne ve babalar arasında oldukça farklı düşüncelerin ve tutumların olduğu görülürken, çocuklara karşı babaların daha ılımlı yaklaştığı ve annelerin daha sert bir tutum içerisinde olduğu tespit edildi.

Dünya genelinde teknoloji ve sosyal medya ile en geç tanışan neslin Almanya’da yetiştiği belirtilirken çocukların teknoloji ile tanışma yaşı 10,5 olarak belirlenmiş durumda. Amerika ve İngiltere’de bu yaş sınırı 10, Rusya’da ise 9 ay olarak belirlenmiş durumda. Çocukların ilk teknoloji ile tanışmasında anne ve babaların onayı oldukça önemli olurken bu konuda pek çok anne baba olabildiğince bu süreyi geciktirmeye çalışıyor.

Önceki dönemlerde daha çok çocukların cep telefonu sahip olabilmesi için ideal yaş tartışması yapılırken artık günümüzde bu tartışma cep telefonu yerine internet üzerinden yapılıyor. Çocukların erken yaşta internet kullanmaya başlaması pek çok olumsuz ve gelişimi kötü bir şekilde etkileyecek olaylara tanık olmasına neden olurken çocukların bu tip olumsuz faktörlerden etkilenmemesinde büyük bir görev aileye düşüyor.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir