Steam’e Bitcoin Geliyor

Valve tarafından oluşturulan ve yüksek kullanıcı rakamlarına ulaşan Steam için geliştirmeler devam ediyor. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda kullanıcıların ödeme konusunda bir seçeneğe daha sahip olacağı açıklanırken bu seçenek Bitcoin oldu. Son yıllarda büyük bir ilgi gören sanal para birimi için kullanıcılar cüzdanları üzerinden Steam’e ödeme yapabilecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Bitcoin üzerinden ödeme yapmak isteyenlerin bu konuda Euro ya da TL cinsinden Bitcoin bozulması gerekecek. İlk olarak diğer para birimlerine çevrilecek olan Bitcoin ardından kullanıcıların hesabına aktarılacak. Böylece kısa süren işlemler sonrasında kullanıcılar sanal para birimlerini Steam üzerinden kullanma şansı edilebilecek.

Bitcoin için son dönemlerde artık yolun sonuna gelindiği yönünde haberler çıksa da Steam gibi de bir platforma bu ödeme sisteminin eklenmesi bu konudaki düşünceleri de biraz yalanlıyor. Konu ile ilgili elde edilen bilgilerde çok fazla detaya sahip olmak mümkün olmazken önümüzdeki günlerde yeni ödeme sisteminin dahil edilmesi bekleniyor. Şu an için sadece duyurusu yapılan bu gelişme önümüzdeki günlerde kullanılmaya başlanacak. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir