Steam’de Film Kiralama Dönemi Başlıyor

Son dönemlerde platform üzerinden çeşitli değişiklikler ve geliştirmeler yapılarak kullanıcılara daha iyi bir program deneyimi sunulurken Steam yöneticileri bu konuda farklı alanlarda yönelmeye başladı. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Steam üzerinden film kiralama hizmetinin verileceği belirtildi.

Steam bu hizmeti sunmak için Lionsgate ile ortak bir çalışma yürütürken şu anda sistemde yüze yakın film bulunuyor. Kullanıcılar izlemek istediği filmi satın almak yerine kiralayarak daha ucuz bir şekilde film izleme şansını elde edecek.

Steam kullanıcı sayısının günden güne artması farklı alanlarda da ihtiyaçların karşılanması yönünde yöneticilere ilham verirken film kiralama hizmetinin de uygulama üzerinden kullanılması sunulması bekleniyor. Türkiye’de de kullanılabilen özellik için şu anda sadece 11 farklı film seçeneği bulunuyor. Yapılan açıklamalarda kiralanan filmlerin 48 saat boyunca tekrar tekrar izlenebileceği belirtilirken filmlerin ortalama fiyatlarını 4 Türk Lirası ile 5 Türk Lirası arasında olması bekleniyor.

Türkiye’de film kiralama konusunda pek çok online servis bulunsa da kullanıcıların pek bu servisleri kullanmadığı araştırmalar ile ortaya çıkarılmış durumda. Buna karşın sistem tarafından geliştirilen bu yeni özelliğin Türkiye’de ne kadar tutulacağı ve kullanıcılar tarafından tercih edileceğini önümüzdeki günlerde görülecek.

Şu an için çok kısıtlı sayıda filmi bulunması kullanıcılar için cazip bir seçenek yaratmazken önümüzdeki günlerde artacak film sayısı ile birlikte kullanıcıların da bu konudaki tutumu belli olacak.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir