Sıkıntıya Ne iyi Gelir, Sıkıntı Duası Okunuşu ve Anlamı

Merhaba arkadaşlar bu bölümde sizlere sıkıntı duası ve sıkıntı duası okunuşu‘nu paylaşacağım, Burada yer alan duaları okuyarak sizlerde sıkıntılarınızdan kurtulabilir ve ruhunuzu rahatlatabilirsiniz, Psikolojik olarak sizleri rahatsız eden bir durum içerisindeyseniz ve hatta ne yapacağınız bilemediğiniz bir durumda iseniz buradaki duaları mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Sıkıntıya Ne iyi Gelir, Sıkıntı Duası Okunuşu ve Anlamı

Her sıkıntıdan kurtulmanın en büyük çaresi sabırdır bu nedenle sabretmeyi bilmeli ve başımıza gelen herşeyin bir sınav olduğunu unutmayalım öncelikle böyle düşünür ve sabredersek sıkıntıları en sağlam şekilde atlatabiliriz.Kur’an-ı Kerim’de her derdin bir çaresinin olduğu açık olarak belirtilmektedir bu nedenle anlatılmak istenen şudurki sıkıntının çaresi’de vardır ve bu derdin en büyük çareside sabırdır.

Sıkıntılarınızdan kurtulmak için manevi yönden bazı duaların okunmasıda sizleri rahatlatacak ve huzura ermenize yardımcı olacaktır, şimdi aşağıda yer alan duaları ve okunuşlarını mutlaka bir yere not edelim ve her zaman okumaya özen gösterelim.

Sıkıntı İçin Okunacak Dualar

İmam-ı Cafer Hazretleri sıkıntıya düşünce, okuduğu ve sıkıntıdan kurtulduğu dua;

”Ya uddeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelleti la tenamü vekfini birüknike ellezi la yüramü”

Anlamı: Sıkıntıda imdadıma yetişen, güçlükte desteğim, her an görüp gözeten Rabbim, beni muhafaza et, sonsuz kudretinle, bana yardım eyle!

Bir hadis-i şerif’de buyuruluyor ki:

İstiğfara devam edeni, Cenab-ı Allah her sıkıntıdan, üzüntüden, dertten, geçim sıkıntısından kurtararak rahata ulaştırır ve hiç beklemedi anda rızıklandırır.

”La havle ve la kuvvete illa billah” bu dua 99 derde çare olur. Bu dertlerin en basiti ise sıkıntıdır.

Her gün sabah akşam alışkanlık haline getirilerek 7 defa ” Hasbiyallahü la ilahe illallahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim” okuyarak dünya ve ahiret sıkıntılarından kurtulmak mümkün olur.

Her hangi bir sıkıntı karşısında ” Bismillahirrahmanirrahim vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” diyen kişiyi Cenab-ı Allah sıkıntı ve musibetlerden korur.

Sıkıntı yaşayan ve borçlu olan kimse ” Hasbünallah ve ni’mel-vekil” desin.

”La ilahe illallah kable külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yabka Rabbüna ve yefni küllü şey’in” diyen kişiyi Allah-u Teala sıkıntıdan kurtarır.

Sıkıntı içinde olan kişi cuma namazının ardından, İhlas, Felak ve Nas surelerini 7’şer kere okursa o hafta sıkıntı, bela ve kazalardan uzak kalır

Sıkıntı içinde olan kişi, La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illalahü Rabbüs- semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-Kerim” desin.

Burada yer alan duaları mutlaka bir yere not etmenizi ve en ufak sıkıntınızda yada günde bir dahi olsa mutlaka okumanızı öneriyoruz, unutmayalımki derdi veren ALLAH mutlaka dermanı’da vermiştir.ALLAH hepimizin sıkıntılardan kurtulmasını nasip etsin İNŞALLAH…


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir