Siber Saldırıya Karşı Ücretsiz Eğitim

Özellikle Türkiye’de yaşanan son siber saldırıda 50 milyona yakın kişinin kimlik bilgilerinin alınması ve paylaşıma sunulması büyük bir güvenlik tehdidi oluştururken bu tür sorunlarının önlenmesi adına siber saldırıya karşı ücretsiz eğitim verilmeye başlandı.

İzmir’de gerçekleştirilen eğitim kampı sayesinde kişiler ücretsiz bir şekilde güvenlik konusunda daha kapsamlı bir şekilde bilgi alabilecek. Her ne kadar bu tür sorunlara kalıcı bir çözüm bulunamasa da kullanıcıların önlem alabilmesi ve en azından kendi güvenliklerini sağlayabilmesi mümkün olabilir. Bu doğrultuda yeni eğitim kampı büyük bir ilgi görürken kampta verilecek olan eğitimler ile ilgili detaylar da paylaşıldı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü iş birliği ile verilecek eğitimlerde özellikle 2011 yılından beri başlatılan çalışmalar çok daha verimli bir şekilde işlenecek. Konuyla ilgili yapılan çağrılarda özellikle üniversitede eğitim gören öğrencilerin ücretsiz bir şekilde hizmet alabileceği belirtilirken üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenim görmek yeterli olacak. Eğitimde güvenlik önlemlerinin sağlanması, program ve işletim sistemlerindeki açıklara karşı önlem alınması gibi pek çok noktada kişiler eğitim alarak bilgilenmesi sağlanacak.

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir