ShareTronix v3.6.0 Sosyal Paylaşım Scripti

ShareTronix v3.6.0 Sosyal Paylaşım Scripti

ShareTronix’i tam ekran görüntülemek için resime tıklayınız.

ShareTronix v3.6.0 Sosyal Paylaşım Scripti; bu script ile sizler’de artık facebook, twitter gibi bir sosyal ağ sitesi kurabilir ve insanların bir birleri ile etkileşim kurabileceği bir ortam yaratabilirsiniz, güncellenen son sürümü ile sharetronix v3.6.0 sosyal paylaşım scripti’ni sohbetgen farkı ile ücretsiz olarak indirebilir ve sitenizi kurmaya hemen başlıyabilirsiniz.

Sistemin Çalışması için Sunucu Gereksinimleri
Apache HTTP Server
Apache: mod_rewrite modülü
PHP: version 5.2 veya daha üstü
PHP: cURL fonksiyonu
PHP: gd fonksiyonu

Eğer bu özelliklere sahip bir sunucuya sahipse’niz aşağıdaki bölüm’den script’i indirip hemen kuruluma başlıyabilirsiniz, dosyaları indirdikten sonra kurulum bölümünü okuyarak, script’in kurulumunu yapabilirsiniz.

ShareTronix v3.6.0 Sosyal Paylaşım Scripti indir;

⇒ Download: https://yadi.sk/d/umSVDOFb32Q287

⇒ Rar pass: sohbetgen.com

Kurulum:
1. Dosyaları indirdikten sonra, arşivden çıkartıp site dosyaları isimli klasörün içerisindekileri ctrl+a ile seçerek sunucunuzun anadizinine yükleyiniz.
2. Sunucunuzun veritabanı bölümüne giriş yaparak script için bir veritabanı oluşturunuz.
3. Veritabanınızı kurduktan sonra www.site-ismi.com/install şeklinde kurulumu başlatınız ve kurulum yönergelerini takip ederek vede veritabanı bilgilerinizi girerek kurulumu bitiriniz.
4. Kurulum işlemi bittikten sonra kurulumu yaparken girmiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifresiyle siteye giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sitede üst header bölümün’de yer alan menüde Administration yazan bölümden admin paneline giriniz.Bu bölüm’den site için gerekli tüm ayarları yapabilirsiniz.

Scripti türkçe yapmak için sitenizin Admin paneline girdikten sonra sol menüden General Settings yazan bölüme giriş yapınız ve yine sağ tarafta açılan menüden Default language bölümünden Türkçe dilini seçiniz. Türkçe olarak kaydetmek için en alt bölümde yer alan save butonuna tıklayıp ayarları kaydediniz, bu işlemin ardından site türkçe olacaktır.
5. Kurulumu bitirdikten sonra sitenizin güvenliği için install klasörünü silmeyi unutmayınız.

Türkçe Yaptıktan Sonra Oluşan Beyaz Sayfa Sorunu Nasıl Çözülür işte Cevabı;
ShareTronix v3.6.0 Sosyal Paylaşım Scripti dilini türkçe olarak değiştirildiğinde bazı sunucularda beyaz sayfa hatası vermekte ve bu sorun nedeniyle’de yönetim paneli’ne giriş yapılamamaktadır,  Bu sorunu ortadan kaldırmak için aşağıdaki çözüm işlemlerini uygulayabilirsiniz.
1. system >languages > tr > language.php dosyasını Notepad++ veya benzeri bir program ile açıp 6. satırda yer alan aşağıdaki kodu bulun.

"php_locale" => "tr_TR.utf8",

3. Bulduğunuz bu kodu aşağıdaki kod ile değiştirin.

"php_locale" => "en_GB.utf8",

4. Bu düzenlemeler sonrasında sorununuz çözülecektir ve siteye giriş yapıp yönetim panelinize bağlanabilirsiniz.

Siteye Facebook ile Bağlan Ayarları
1. Öncelikle bu uygulamanın çalışması için doğrulanmış bir facebook hesabınız olması gerekmektedir.
2. Eğer doğrulanmış bir hesabınız varsa şu adrese giriş yapınız http://facebook.com/developers/createapp.php
3. Açılan bölümden Uygulama adı yazan yere herhangi birşey yazabilirsiniz. Facebook koşullarını kabul ediyorumu işaretleyip Uygulamayı oluştur butonuna tıklayınız.
4. Güvenlik kontrolü için doğrulama kodunu giriniz.
5. Açılan uygulama bölümünden sol menüde bulunan Web Site yazan bölüme tıklıyoruz.
6. Site URL yazan yere scriptimizi kurduğumuz adresi yazıyoruz.
7. Site domain yazan yere de başına http koymadan sadece site-ismi.com şeklinde yazıp değişiklikleri kaydediyoruz.
8. Kaydet yaptıktan sonra bir sayfa açılacak. Açılan bu sayfada orta bölümde Api Anahtarı yada Api Keyyazar buradaki kodu kopyalıyoruz ve kurulum yaptığımız sitemizdeki system klasörünün içerisindeki conf_main.php dosyasını açıp $C->FACEBOOK_API_KEY diye arama yapıyoruz. Bulduğumuz bölümde sağ tarafındaki kesme işaretlerinin arasına facebook uygulama adresimizden aldığımız api anahtarımızı yazıyoruz ve kaydedip dosyayı tekrar sunucumuza atıyoruz.

Siteye Twitter ile Bağlan Ayarları
1. Öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapınız.
2. Daha sonra http://twitter.com/apps/new adresine girerek burada formu doldurunuz.
3. Name yazan bölüme herhangi bir isim yazın maksimum 32 karakter olacak şekilde.
4. Description yazan bölüme açıklamanızı yazınız.
5. WebSite bölümüne scriptinizin kurulu olduğu websitenizi yazınız.
6. Callback URL bölümüne http://site-ismi.com/twitter-connect yazınız. Burada site-ismi.com yazan yere kendi scriptinizin kurulu olduğu websitesini yazacaksınız.
7. Altta bulunan Yes, I agree ikonunu işaretleyin ve Captcha kodunu girerek Create your Twitter application butonuna basınız.
8. Otomatik olarak sizi yeni oluşturduğunuz uygulama bölümüne yönlendirecek burada açılan bölümde Settings butonuna tıklayın ve burada bulunan Application Type başlığı altındaki Read and Writeikonunu işaretleyin ve altta bulunan Update this Twitter application’s settings butonuna tıklayınız.
9. Daha sonra Details bölümünden Consumer key ve Consumer Secret kodlarını bir yere not edin ve scriptinizin bulunduğu dizindeki system klasörüne girin ve içerisindeki conf_main.php dosyasını açın. İçerisinde bulunan
$C->TWITTER_CONSUMER_KEY
$C->TWITTER_CONSUMER_SECRET
bölümlerinin yanındaki tırnak işaretlerinin arasına az önce aldığınız kodları yazın ve kaydedin


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir