Seslichat paneli nasıl kurulur veya seslichat sitesi nasıl tasarlanır bilmeyen arkadaşlara bu makalemizde bazı bilgiler sunacağız bu bilgiler doğrultusunda artık herkes kendi sohbet sitesini tasarlayabilecek bir bilgiye sahip olacak.Bir çok kişi kendi sitesini tasarlamak ister ve herşey kendi elinin altında olsun ister bu nedenle bizlerde bu bilgiyi sizlerle paylaşarak siteniz için neler yapmanız gerektiğini en son kullanılmakta olan esfox panel üzerinden sizlere anlatacağız.

SesliChat Paneli Nasıl Kurulur

SesliChat Paneli Kurulumu !

Öncelikle bu kurulumu yapabilmeniz için bir alan adınız ve o alan adındaki dosyaları barındırmanız için web hostinginiz olması gerekmektedir öncelikle bunları temin ettikten sonra diğer işlemlere geçebilirsiniz, saten bu makaleyi okuyanların çoğunun bu üst kısımdaki saydıklarıma sahip olduklarını düşünüyorum bu nedenle aşağıdaki bilgileride alan adı ve web hosting’i olanlara göre yazacağım eğer alan adınız veya web hosting’iniz yoksa en uygun fiyatlara sahip olmak için web.developer07 skype adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.Şimdi bunları temin ettik ve sıra geldi kuracağımız paneli temin etmeye sizlere en son tasarlanan esfox panelini ücretsiz olarak sunacağız bu paneli indirmek için sitemizin üst kısmında yer alan arama kısmına  esfox panel indir yazdıktan sonra karşınıza cıkan arama sonucuna tıklayarak o sayfadan paneli indiriniz.Paneli’de indirdikten sonra sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

 1. İndirdiğiniz paneli rar arşivinden çıkartarak içerisinde yer alan dosyaları kendi sitenize göre düzenleyiniz.
 2. Editleme işlemi bittikten sonra sıra geldi veritabanı hazırlamaya, sitenizin sunucusuna bağlanıp bitane veritabanı oluşturunuz ve bu oluşturduğunuz veritabanı adı, veritabanı kullanı adı ve şifresini indirdiğiniz panel’in always klasörü içerisindeki config.php dosyasının içerisindeki gerekli yerlere yazıp kaydediyoruz.
 3. Oluşturduğunuz veritabanı içerisinde indirdiğiniz panelin içerisinde yer alan esfox.sql dosyasını import ediyoruz ve ardından tüm dosyaları ftp programı yardımı ile sunucumuza aktarıyoruz.
 4. Bu işlemi yaptıktan sonra sitenizin normal şartlar altında hazır ve editlemek için sizi bekliyor olması lazım.Şimdi tek yapmanız gereken siteniz.com/always/super/ bölümüne giriş yaparak siteniz için gerekli ayarları yapmanız gerekmektedir.Admin paneline giriş yapamayabilirsiniz bu nedenle admin paneline giriş yapmak için msql bölümüne giriş yapıp bir admin atamanız gerekmektedir.Bununda kısa yolu var kurduğunuz sitenize hemen bir üyelik yapıp bu üyenin şifresini msql’dan yönetici olana atamaktır.
 5. Msql’dan adminde atadıktan sonra yönetim paneline giriş yaparak gerekli tüm ayarları yapabilir ve sizlerde bir seslichat sitesi sahibi olabilirsiniz.

Ücretsiz olarak seslichat sitesi kurulumu yaptırmak ve teknik destek almak için web.developer07 skype adresimizi ekleyerek bizlere ulaşabilirsiniz.SohbetGen© ailesi olarak hoş ve güzel sohbetler dileriz.

SesliChat Paneli Nasıl Kurulur
Oy Vermek İstermisiniz ?

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Sesli Chat SEO

Sesli Chat Seo

01 Şub 2017
Eskişehir SesliChat

Eskişehir SesliChat

23 Oca 2017

Yorumlar

Yorumlar(4)
  • kenan
   kenan 12 Aralık 2016

   yardımcı olursanız sevınırrmm

   • SohbetGen
    SohbetGen 12 Aralık 2016

    Tek bir sayfaya yardım mesajı bırakırsanız yeterli hocam.Skype’dan sizlere destek verilecektir.

  • mizah
   mizah 17 Mart 2017

   kardesim bana yardimci olabilirmisiniz nasil admin olarak atiyoruz benmki cppanel

   • SohbetGen
    SohbetGen 20 Mart 2017

    Öncelikle üye olacaksınız kurduğunuz panele daha sonra phpmyadmine giriş yaparak oradaki sql’de yer alan yöneticinin password kısmı ile sizinkini değiştirip onun ismi ve şifresi ile tekrar giriş yapıyorsunuz işlem bu kadar, eğer yapamazsanız web.developer07 skype adresim team viever ile size yardımcı olabilirim.


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *