Seo Analiz Aracı

Seo analiz aracı ile sizlerde sitenizin seo’daki puanını öğrenebilir, Yaptığınız tasarımın yada sitenizin seo’daki eksikliklerini görüntüleyerek bu eksiklikler doğrultusunda sitenizi daha iyi bir hale getirerek arama motorlarında sitenizin daha üst sıralarda yer almasını sağlıyabilir ve kullanıcılarınız için daha elverişli bir site yaratabilirsiniz.

Seo Analiz Aracı

Seo Analiz Aracı Kullanımı;

  1. Sittemizin üst kısmında yer alan webmaster araçları bölümünden seo analiz butonuna tıklayarak sitemizin seo analiz bölümüne giriş yapabilirsiniz.
  2. Analiz sayfamıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan adres satırı bölümüne sitenizin adını yazıp analiz et butonuna tıkladıktan sonra bir kaç saniye içerisinde sitenizin analiz puanı ve eksiklikleri görüntülenecektir.
  3. Analiz kısmının hemen altında sitenizin seo’daki olumlu yada olumsuz yönleri sıralanacaktır.Yapılan uyarılar aşağıdaki resimdeki gibi görüntülenecektir.Seo Analiz Sonuçları
  4. Yeşil tık ile işaretlenen sonuçlar sitenizin olumlu yönleridir, kırmızı çarpı işareti olanlarda sitenizin olumsuz yönleridir, İ işaretinin olduğu bölümlerde bilgi mesajı olarak belirtilmiştir.
  5. Sitenizdeki seo’ya olumsuz yönleri görüntüleyip düzenlemek için kırmızı işaretinin olduğu bölümdeki ”Detayları Gör” linkine tıklayarak buradaki eksiklikleri görüntüleyebilir ve çalışmalarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz.
  6. Sonuçlar kısmında yer alan ”Detayları Gör” linkine tıkladığınız’da sitenizdeki eksiklikler burada görüntülenecek ve bu işlem konusunda neler yaparak düzeltmeler yapacağınız sizlere bildirilecektir.

Seo Analiz Aracı’nın Faydaları;

Bu araç ile siteniz hem arama motorları hemde sitenizi ziyaret eden misafirler tarafından daha kaliteli bir şekilde görüntülenir, Seo adından’da belirtildiği gibi Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonudur bu nedenle sitenizi tam anlamıyla arama motorlarına uygun bir hale getirmenize yarıyacaktır.Sitenizi arama motorlarına uygun bir şekilde ayarladığınız’da siteniz anahtar kelime’de daha üst sıralarda görüntülenecek ve ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir site halini alacaktır.

Seo’nun ve Seo analiz aracının faydaları konusunda ayrıntılı bilgi almak için webmaster blog sayfamızı ziyaret edebilir veya arama bölümüne seo nedir faydaları nelerdir adlı bölüme giriş yapabilir ve tam bir bilgiye sahip olabilirsiniz.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir