Sayfanın Sağına ve Soluna Reklam Alanı Kodu

Sayfanın sağına ve soluna reklam alanı kodu arıyorsanız doğru adrestesiniz, ayrıca burada yer alan kodları sadece reklam değil üzerinde düzeleme yaparak dilediğiniz her şekilde kullanabilirsiniz, Reklam alanı, Sosyal ağ ikonları, özel resimler vs. dilediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Genellikle adsense reklamları için kullanılmakta olan ve sitenin sağı ile solun’da sabit veya kayan reklamlar eklemek için aşağıda yer alan kodları sitenizin her hangi bir bölümüne ekleyebilirsiniz.Bu reklam alanlarını kullanacak olan arkadaşların tercih etmesi gereken reklam türleri 120*600 veya 160*600 olmalıdır diğer reklam türleri reklamların sitenizin içerisine doğru kayarak görüntüleri bozabilir.Reklamı yayınlamak istediğiniz yere göre aşağıdaki kodlardan birtanesini seçtikten sonra kod içerisinde yer alan ”Reklam Kodu” bölümüne belirtilen reklam şirketi tarafından verilen kodları ekleyebilirsiniz veya kırmızı ile işaretlediğimiz bölüme üst kısımdada belirttiğimiz gibi sayfa düzenini bozmayacak şekilde istediğiniz şeyleri ekleyebilirsiniz.

Reklam kodunu siteye yerleştirdiniz fakat hizalama hastalığımı var veya eklediğiniz reklamı sağa solamı kaydırmak istiyorsunuz yada ortalamakmı istiyorsunuz o halde ”style=position:” bölümündeki kodlar üzerinde düzenleme yaparak gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Sayfanın Sağına ve Soluna Reklam Alanı Kodu

Sayfanın Sağına ve Soluna Reklam Alanı Kodu

Sayfanın soluna kayan reklam Reklam Alanı Kodu;

<div id="soldakayan" style="position: fixed; left: 0px; top: 0px; z-index: 1;">REKLAM KODU</div>

Sayfanın sağına kayan reklam Reklam Alanı Kodu;

<div id="sagdakayan" style="position: fixed; right: 0px; top: 0px; z-index: 1;">REKLAM KODU</div>

Sayfanın Soluna Sabit Reklam Alanı Kodu;

<div id="soldasabit" style="position: absolute; left: 0px; top: 0px; z-index: 1;">REKLAM KODU</div>

Sayfanın Sağına Sabit Reklam Alanı Kodu;

<div id="sagdasabit" style="position: absolute; right: 0px; top: 0px; z-index: 1;">REKLAM KODU</div>


Bu kodları sitenize eklemeden önce ekleyeceğiniz dosyanın yedeğini almanızı öneriyorum, WordPress kullananlar kod için özel bileşen oluşturabilir, Blogger kullananlar’da gadget ekleyebilirler.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir