Şarjdaki OnePlus One Yandı!

Telefonların çeşitli sebepler nedeniyle patlaması ve yanması, kullanıcılar için ciddi bir tehlike yaratıyor. Konuyla ilgili bugüne kadar pek çok tartışma yaşandığı gibi patlama olayları hala sonlanmış değil.

OnePlus tarafından piyasaya sunulan OnePlus One  modelinin şarj sırasında patladığı ifade edilirken, konuyla ilgili paylaşılan fotoğraflarda riskin ne derecede olduğu da görüldü.Bugüne kadar genelde Apple ve Samsung üzerinde yaşanan patlama olayları, OnePlus One için de görülürken, şarj ihtiyacının sürekli olması benzer risklerin de sürekli yaşanmasına yol açıyor.

2014’te Sunulmuştu

OnePlus One modeli ilk 2014 yılında piyasaya sunulurken, Hindistan’da yaşanan son olayda şarj sırasında telefonda patlama yaşandığı ve telefonun kullanılamaz hale geldiği ifade edildi. Deepak Gosain adlı kullanıcı tarafından cihazın yanmış fotoğrafları da Twitter üzerinden paylaşılırken, telefonun neden yandığı ile ilgili herhangi bir bilgi elde edilemedi. OnePlus One için kullanıcı yaptığı açıklamalarda şarj konusunda tüm kurallara uyduğunu ve orjinal ürünler ile cihazın şarj edildiğini belirtti.  Patlama olayında kullanıcının herhangi bir zarar görmemesi sevindirici olurken, telefonun neden patladığı da oldukça merak ediliyor. OnePlus tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, OnePlus One  için yaşanan bu durum markanın prestijine de zarar yaptı.

 

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir