Sanal Kart Kullanımının Önemi Artıyor!

Siber tehditler çok kişinin mağdur duruma düşmesine neden olurken uzmanlar tarafından yapılan farklı açıklamalar ile birlikte alınabilecek güvenlik önlemleri üzerine bilgilendirmeler yapılırdı. Uzmanlar tarafından yapılan son açıklamalarda herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması adına kişilerin kredi kartı bilgilerin internet sitelerine girmesi istenmezken internet üzerinden yapılacak alışverişlerde sanal kart kullanımının önemine değinildi.

Sanal kart kullanımının kart bilgilerinin başka birilerinin eline geçmesi halinde dahi kolay bir şekilde önlenebilir durumda bulunması bu konuda sanal kart kullanımının önemi daha da arttırıyor. İnternet üzerinden yapılacak alışverişlerde kişilerin yapılacak alışveriş tutarı kadar bakiyeyi sanal kartına aktararak kartın bakiyesini sürekli sıfırda tutabilir. Böylece kartta izinsiz bir şekilde harcamaların yapılması önlenebilir.

Sanal kart kullanımı ile ilgili yapılan bu açıklamalar ile birlikte kullanıcıların kredi kartlarını güvenliğini sağlamaktan ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmaya kadar oldukça önemli avantajlara sahip olacağı belirtilirken son dönemlerde artan dolandırıcılık olaylara karşı kişilerin dikkatli olması gerektiği ve mutlaka güvenlik önlemlerini alma zorunluluğun bulunduğu belirtildi.

Aynı zamanda kişilerin alışveriş yaparken mutlaka ödeme anında 3D Secure sistemini kullanan siteleri tercih etmesi de gerekiyor. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir