AnaSayfa / TeknoLoji Haberleri / Samsung Yazıcı Bölümü, HP Tarafından Satın Alınıyor

Samsung Yazıcı Bölümü, HP Tarafından Satın Alınıyor

HP, Samsung firmasının yazıcı kısmını olduğu gibi satın almaya hazırlanıyor.

HP bir süre önce iki ayrı şirkete bölünmüştü. Hewlett Packard Enterprise ayrı bir şirket haline gelmiş, yazıcılar ise HP markası altında kalmıştı. Yazıcı ve kartuş gibi ürünlerden geçen yıl 22 milyar dolar civarında ciro elde eden HP firması, bu yıl bu sektörde gelir kaybediyordu.

Yazıcı bölümünü daha da güçlendirmek isteyen HP, bu amaçla Samsung’un yazıcı bölümünü komple satın almaya karar vermiş. Yazıcılar Samsung’un ürün gamında hayli küçük bir paya sahipler. Şirket geçen yıl bu bölümden 2 milyar doların biraz altında bir gelir elde ettiklerini açıkladı. Bu yüzden de bölümün HP’ye satılması çok şaşırtıcı değil.

HP bu satın alma için 1 milyar dolar civarında para ödeyecek. Bunun karşılığında ise Samsung’a ait olan 6,500 patent ve 6,000 civarında çalışan HP portföyüne girecek. HP bu satın almayla özellikle laser yazıcılar ve kartuşlar konusunda Canon’a olan bağımlılığını azaltmayı hedefliyor.Fakat HP ve Canon arasındaki işbirliğinin süreceği de ifade edildi.

 

KAYNAK :

Oy Vermek İstermisiniz ?

BENZER İÇERİKLER'E GÖZ ATMAK İSTERMİSİNİZ

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

The Crew, PC Oyuncularına Bedava!

Ubisoft'un bedava oyun kampanyasında bir sonraki yapım The Crew olacak. Ubisoft, kuruluşunun 30. yılını kutlamak amacıyla her ay bir oyunu PC oyuncularına 14 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir