AnaSayfa / TeknoLoji Haberleri / Samsung, Nvidia Ve AMD İle Görüşüyor

Samsung, Nvidia Ve AMD İle Görüşüyor

Samsung’un mobil işlemcilerde kullanmak için dışarıdan teknoloji almayı planladığı söyleniyor. samsung kendi mobil işlemcilerini geliştirme konusunda son yıllarda hayli yol aldı. exynos serisi mobil işlemcilerin dizayn ve üretimine aka yatırım yapan şirket, mobil cihazlarında artan bir şekilde bunları kullanıyor. ancak şirketin mobil grafik işlemciler konusunda hala sıkıntıları mevcut. exynos işlemcilerine arm tasarımı mali grafik yongaları entegre eden samsung, bir kaç senedir bu duruma bir çözüm bulmaya çalışıyor. samsung’un bu aralar grafik işlemci teknolojileri almak için nvidia ve amd ile görüşmeler yürüttüğüne dair söylentiler mevcut. şirketin mobil cihazlarda kullanacağı grafik yongaları dışarıdan amade almak yerine, gereken buluş ve teknolojileri satın alarak kendi tasarımlarını üretmeyi amaçladığı söyleniyor. bu amaçla nvidia’nın pascal ve amd’nin polaris mimarilerini gözden geçiren samsung’un, henüz hangisine yöneleceği belli değil. her iki mimari de yeni ve şirketin ilgisini çekiyor. bu konudaki olası gelişmelerin yakında basına yansıyacağı tahmin ediliyor.

KAYNAK :

» Benzer içeriklere'de göz atmak istermisiniz ! »

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

apple_icar.jpg

Apple, Otomobil Projesini Rafa Mı Kaldırdı?

Apple tarafından yürütülen otomobil projesinin büyük değişikliğe uğradığı iddia ediliyor. Apple'ın bir süredir Tesla gibi otomotiv firmalarından üst seviye 13 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir