Samsung Galaxy S5 DNS Ayarı Değiştirme

Samsung galaxy s5 dns ayarı değiştirme işlemi nasıl yapılır işte çözüm;Bildiğiniz gibi yasaklı sitelere giriş yapmak için DNS ayarları yapılmakta bu işlemin bilgisayar üzerinde nasıl yapıldığını herkes biliyor fakat mobil cihazlarda nasıl yapıldığını pek fazla bilen yok bu yüzden öncelikle ülkemizde en çok kullanılan telefonlardan birisi olan samsung galaxy s5 dns ayarı değiştirme işlemini burada sizlere anlatacağız.

Samsung Galaxy S5 DNS Ayarı Değiştirme

Aşağıdaki işlemleri yaparak artık mobil cihazlarınızdan’da yasaklı olan sitelere giriş yapabileceksiniz. Öncelikle cihazınızı açıp Menü>Ayarlar>Wi-Fi kısmına girin ve bağlı olduğunuz ağ adına basılı tutun. İki seçenek belirecektir. Bu seçeneklerden 2. seçenek olan ‘Ağ yapısını değiştirin‘ sekmesine tıklayın. Ardından ‘Gelişmiş seçenekleri göster‘ kısmını aktif edin. Gelişmiş seçenekler kısmında ‘IP ayarları’ bölümüne dokunarak ‘Statik‘ kısmını seçin. Sayfayı aşağı doğru indirin. Son olarak tercih edilen 2 adet DNS adresi kısmına 195.46.39.39 , Diğer DNS sunucusu bölümüne de 195.46.39.40 yazarak tamam’a tıklayın. artık yasak sitelere rahatlıkla girebilirsiz…

Üst kısımdaki Mobil DNS ayarı değiştirme işlemini android işletim sistemine sahip neredeyse tüm cihazlarda gerçekleştirebilirsiniz örnek olarak, samsung galaxy ace, samsung galaxy wonder, samsung galaxy s2, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4, samsung galaxy s5 ve diğer tüm android cihazlar.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir