Samsung Galaxy Note 7 Patladı

Samsung Galaxy Note 7 kullanıcısının telefonu şarj etmek istemesi sırasında telefonun patladığını görmesi Samsung Galaxy Note 7 üzerinden yeni bir tartışma başlattı. Çin’de yaşanan olayda USB Type-C üzerinden Samsung Galaxy Note 7’nin şarj edilmeye çalışıldığı belirtilirken, telefonda sebebi bilinmeyen bir patlama meydana geldi.

Samsung tarafından piyasaya yeni sürülen bir üründe böyle bir patlamanın meydana gelmesi ciddi bir eleştiri toplarken, patlama sonrasında Samsung Galaxy Note 7 tamamen kullanılamaz hale geldi.

Konuyla ilgili yapılan ilk değerlendirmelerde olayın kullanıcı hatası olabileceği belirtilse de olayın neden kaynaklandığı tespit edilmeden dahi eleştiriler Samsung’a yöneltilmiş durumda.

Orijinal Ürünler Kullanılmalı

Samsung Galaxy Note 7 için yaşanan bu olay sonrasında pek çok uzman açıklama yaparken durumun araştırmalar sonrasında netleştirileceği ifade edildi. Buna karşın olayın tüketici hatası olarak görüldüğü ifade edilerek kullanıcıların mutlaka orijinal ürünleri kullanması gerektiği belirtildi.

Orijinal olmayan ürün ve donanımların kullanılması cihazlarda pek çok soruna yol açarken özellikle şarj cihazlarında yapılan ihtimaller çeşitli patlamalara neden olabiliyor. Bu bakımdan kullanıcıların kendi sağlıkları ve cihazlarında sorun yaşamamak adına orijinal kullanımlara dikkat etmesi gerekiyor. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir