Rusya’dan Korsan İçeriklere Savaş

Korsan içeriklerin yayılması pek çok farklı sektördeki yüksek ücrete sahip olan ürünlerin ve uygulamaların ücretsiz bir şekilde kullanılmasını sağlarken bu durum pek çok hükümet için soruna yol açıyor. Konu ile ilgili gelen son bilgilerde Rusya hükümeti tarafından korsana karşı savaşın açıldığı belirtilirken korsan yazılım ürünlere karşı olarak ciddi önlemlerin alınacağı belirtildi.

Ulusal Müzik Endüstrisi ve Sinema ve Televizyon Yapımcıları tarafından konuyla ilgili Rusya kültür Bakanlığı’na müracaatının yapıldığı belirtilirken hükümet tarafından yapılan görüşmelerde çeşitli önlemlerin alınmasının kararlaştırıldığı açıklandı.

Korsanla Mücadele Başlıyor

Yapılan görüşmelerde korsan yayınların ciddi bir gelir kaybı yarattığı üzerinde durulurken Facebook ve sosyal medya üzerinden yapılan bu tür ihlallerinin önüne geçilmesi adına telif hakları ihlali için ciddi bir politikanın izlenmesine karar verildi. Bu bakımdan internet üzerinden yapılacak kapsamlı çalışmalar ile birlikte telif hakları üzerinde ihlal yaratan tüm sistemlere karşı gerekli önlemlerin alınması ve cezaların kesilmesi gündeme getirildi. Bu kapsamda önümüzdeki dönemlerde Rusya oldukça önemli bir mücadele verecek.

Filmlerden oyunlara kadar her alanda görülen korsan içeriklerin nasıl önleneceği, korsan ile mücadele ve cezalandırmaların nasıl yapılacağı şu an için paylaşılmazken önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar ile birlikte bu konudaki detaylara da sahip olmak mümkün olacak.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir