Rusya'dan Flaş Türkiye Açıklaması

Reuters’in kaynak gösterdiği RIA haber ajansına göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa işbirliği departmanı direktörü olan KELİN, Halep konusunda TÜRKİYE ile karmaşık görüşmeler yapıldı vede anladığım kadarı ile TÜRKİYE ile anlaşmaya varmak ABD ile anlaşmaktan daha kolay ve dolambaçsız oldu dedi.

Bir diğer haber ajansı olan İnterfaks’ın aktardığı bilgilere ve habere göre ise Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı olan Sergey Ryabkov, Moskova’nın, Halep’teki insanların tahliyesinin organize edilmesi konusunda Ankara ile fikir birliğine vardığını açıkladı.

Halep’te dün akşam Türkiye ve Rusya’nın arabuluculuğunda varılan anlaşma sonucunda, rejim güçleri ile muhalifler arasında ateşkes sağlanmıştı. Ancak Halep’in doğusundaki sivillerin ve muhalif güçlerin anlaşma kapsamındaki tahliyesinde gecikme yaşanırken; Anadolu Ajansı bu sabah ateşkesin rejim güçleri ve Şii milislerce ihlal edildiğini bildirdi.

LAVROV: 2-3 GÜN İÇİNDE…

Daha önce Halep’teki gelişmelerle ilgili açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Muhaliflerin direnişe önümüzdeki 2-3 gün içinde son vermelerini bekliyorum” demişti.

Rusya’dan Flaş Türkiye Açıklaması
Oy Vermek İstermisiniz ?

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Şarkı Sözleri

Şarkı Sözleri

13 Eyl 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *