Richard Stallman Sert Konuştu

Özgürlük Savaşcısı olarak anılan GNU yazılım dehası olan Richard Stallman, Günümüz teknolojisini fena bir şekilde etkiledi. Windows ve OS X‘i “Malware”Internet of Everythings düşüncesinde tamamen “Eşeklik” olarak dile getirdi.

1953 yılında dünyaya gelen Richard Mathew StallmanABD sınırları içerisinde Özgür Yazılım GurusuSistem uzmanı aynı zamanda Aktivist olarak akıllarda kalıyor. 62 yaşında olan yetenekli yazılımcı GNU aynı zamanda eskiye dayanan Linux takipçilerinin de RMS kod adıyla tanındıkları, Dünya genelinde büyük bir özgür yazılım savunucusu. 

Kendisine yöneltilen soru içerisinde Windows 10 yazılımı hakkında ne düşündüğünü dile getiren ilgili kişileri sudan çıkmış balığa çevirdi. Stallman yapmış olduğu açıklama içerisinde Windows aynı zamanda OX X işletim sistemine sahip olan kullanıcılarının akılalrındaki yaratıcılığı kaybettiğini, Sıradan bir hale geldikleriniuygulama geliştiricilerinin de işlerinin kolaya kaçmasına sebep olduklarını dile getirdi.

Internet of Everythings hakkında yapmış olduğu açıklama içerisinde şunları dile getirdi: ‘insanlık bir kez daha dev kapitalist teknoloji devleri tarafından tuzağa düşürülecek, IoT’ye inanan da bunun üzerinde çalışmalar yapan da eşektir’ dedi.

 

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir