Pokemon GO Popülaritesini Kaybediyor!

Pokemon Go adı verilen oyun kısa süre önce milyonlarca kullanıcıya ulaşmasına rağmen son dönemlerde oyunu oynayan kişi sayısı hızlı bir şekilde düşüş gösteriyor. Yaşanan bu düşüş ile ilgili pek çok farklı bilgi gündemde konuşulurken özellikle oyun içerisinde yapılan hilelerin oyuncuları oyundan uzaklaştırmaya başladığı belirtiyor.

Pokemon Go için yayınlanan son raporlarda ise oyunun çıkış tarihi itibariyle ne kadar çok ilgi gösterdi ve son dönemlerdeki düşüşü gözler önüne serildi. Yapılan açıklamalarda oyunun çok kısa bir süre içerisinde ciddi bir yükseliş gösterdiği belirtilse de yaşanan düşüşün de aynı şekilde gerçekleşebileceği açıklandı.

Bu bakımdan her ne kadar Pokemon Go ciddi bir yükseliş kaydederek iyi bir gelir ve kullanıcı sayısına ulaşmış olsa da yaşanacak düşüş ile birlikte tekrar ilk başladığı döneme geri dönebilecek durumda.

İyileştirme Yapılmalı

Oyun için ciddi geliştirmelerin ve radikal kararların alınması gerekiyor. Oyun oynayan pek çok kişi sosyal medya üzerinden de konuyla ilgili sitemlerine belirtirken oyun içinde yapılan hileler oyunu kullanılamaz ve oynanamaz hale getirdiği belirtiliyor. Bu durumdan milyonlarca oyuncu şikayet ederken bu durumun hala önlenememesi oyun için ciddi bir kayıp olarak görülüyor. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir