phpMyAdmin ile WordPress Admin Şifresi Değiştirme

Merhaba değerli sohbetgen.com ziyaretçileri bu bölümde sizlere phpMyAdmin ile WordPress Admin Şifresi Değiştirme hakkında bilgiler vereceğiz, Aşağıdaki bölüme göz atarak phpMyAdmin ile wordpress admin şifresi nasıl değiştirilir öğrenebilirsiniz.

Bir çok wordpress tabanlı site sahibinin başına gelen şifre unutma gibi sorunlar veya şifrenizi sakladığınız dosyayı bulamama gibi vs. admin panelinize giriş yapmanızı engelleyen şifre sorunu nasıl düzeltilir vede geçici olarak şifre nasıl oluşturulur hemen öğrenelim.Aşağıdaki bölüm cpanel kullanan siteler için geçerlidir plesk panel kullananlar için ayrıca bu konuya değineceğiz.

phpMyAdmin ile wordpress admin şifresi nasıl değiştirilir

Öncelikle phpMyAdmin’e giriş yapmak için siteadi.com/cpanel veya siteadi.com:2083 yazıp sunucumuza giriş yapalım daha sonra cpaneldeki veritabanları sekmesine gelerek burada yer alan phpMyAdmin linkine tıklayıp veritabanı sayfamıza giriş yapalım, Sitenizi kurmuş olduğunuz veritabanı burada görüntülenecektir daha sonra sitenizi kurmuş olduğunuz veritabanına giriş yapıp sol menüden wpff_users veya wp_users veya sonu users ile biten başka bir isimlede olabilir bu sitenizin kurulum ayarlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir, kısacası users bölümüne giriş yapıp buradan kullanıcı adımızı buluyoruz ve kullanıcı adınızın hemen yan sütununda yer aln user_pass sekmesine çift tıklayarak aşağıdaki şifre kodunu oraya yerleştirip kaydediyoruz bu işlemin ardından yeni şifreniz sohbetgen olarak değişmiş olacaktır, daha sonra wordpress admin panelinize giriş yapıp şifreyi değiştirebilirsiniz.

phpMyAdmin WordPress Şifre Kodu:

$P$BJrtCR53I1uQ3WNolYDhS2tX1m81n71

Aşağıda yer alan örnek resimde şifreyi nereye ekleyeceğiniz ok işaretleri ile belirtilmiştir, fakat yinede herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Wordpress Şifre Değiştirme

Yorum yazmaktan asla çekinmeyin, sizlerin yorumları, eleştirileri ve önerileri bizler için çok önemlidir, Bu sitenin dahada gelişmesi için sizlerin yorumlarına önem veriyor vede dikkatle okuyarak özenle cevaplamaya çalışıyoruz.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir