AnaSayfa / TeknoLoji Haberleri / PC ve Mobilde Windows 10 Güncellendi

PC ve Mobilde Windows 10 Güncellendi

Windows 10 yıl dönümü güncellemesi ile birlikte bugüne kadarki en kapsamlı güncellemenin sunulduğu işletim sisteminin daha da gelişebilmesi adına Microsoft çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda yeni bir güncellemenin daha yapıldığı belirtilirken güncelleme ile birlikte Insider üyelerine 14905 sürümü ulaştı. Kayıtlı olan kullanıcılar güncellemeyi alarak yeni özellikleri deneme fırsatı elde edebilir.

14901 sürümünün üzerine gelen bu güncelleme ile birlikte sürüm numarası 14905’e yükseltilmiş durumda.  Güncellemeyle birlikte en çok dikkat çeken nokta mobil versiyon için yapılan yenilik. Platformda yapılan değişiklikler ile birlikte mobil kullanımında masaüstü versiyonuna benzer bir tasarım tercih edilmiş durumda. Aynı zamanda cihazlarda kişiselleştirme sekmeleri üzerinden farklı seçenekler ile daha kişisel bir işletim sisteminin kullanabilmesi de mümkün olacak

Masaüstü versiyonunda ise özellikle internet tarayıcısı Microsoft Edge üzerinde yenilikler yapılmış. Adres kutusu tarayıcı tam ekran yapıldığı zaman sorunlar yaratırken artık tam ekranda bu sorunların yaşanması önlendi. Aynı zamanda pek çok iyileştirmenin yapıldığı yeni güncellemelerde mevcut hatalar da giderildi. Yahoo Mail, Trivia Crack, Google ve Skype Ön İzleme uygulamaları artık daha kararlı çalışacak.

KAYNAK :

Oy Vermek İstermisiniz ?

BENZER İÇERİKLER'E GÖZ ATMAK İSTERMİSİNİZ

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

The Crew, PC Oyuncularına Bedava!

Ubisoft'un bedava oyun kampanyasında bir sonraki yapım The Crew olacak. Ubisoft, kuruluşunun 30. yılını kutlamak amacıyla her ay bir oyunu PC oyuncularına 14 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir